Tomasz Sudaj prezesem Związku Polskiego Leasingu

Tomasz Sudaj, związany z branżą leasingową i finansową od blisko 20 lat, został powołany 1 grudnia na stanowisko prezesa Związku Polskiego Leasingu. Jest to nowa funkcja utworzona w ramach zmienionej struktury polskiej organizacji.

Na czele polskiej branży leasingowej po raz pierwszy w historii ZPL stanie osoba, której podstawową działalnością będzie dbanie o sprawy związku i reprezentowanie całej branży leasingowej w Polsce w relacji z innymi podmiotami. Prezes ZPL będzie pracował na rzecz branży leasingowej w pełnym wymiarze czasu. To stanowisko zostało powierzone Tomaszowi Sudajowi, ekspertowi związanemu z branżą leasingową od blisko 20 lat. Do tej pory pracami związku kierowali społecznie prezesi poszczególnych spółek leasingowych. Wchodzili oni w skład Komitetu Wykonawczego ZPL, na czele którego stał przewodniczący KW.

Tomasz Sudaj swoją pracę zawodową rozpoczynał w strukturach Europejskiego Funduszu Leasingowego, gdzie na różnych stanowiskach zarządzał sprzedażą. W latach 2011-2018 odpowiadał za obszar strategii rynkowej Santander Leasing. Zajmował się m.in. budową, optymalizacją i realizacją strategii spółki oraz brał udział w strategicznych projektach rynkowych w segmencie klientów SME. Od 2019r., jako Senior Consultant, doradzał firmom oraz instytucjom w ramach międzynarodowej sieci doradców Invigors Part of The Alta Group.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *