Thomas Schäfer nowym przewodniczącym rady nadzorczej Škody

Thomas Schäfer, dyrektor generalny marki Volkswagen i szef grupy marek wolumenowych w Grupie Volkswagen, objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Škoda Auto. Zastąpił on na tym stanowisku Murata Aksela, który pozostaje członkiem rady nadzorczej. Ten krok ma jeszcze bardziej zintensyfikować i przyspieszyć współpracę w ramach marek wolumenowych Grupy VW, a także pozwolić na wykorzystanie ich potencjału i efektu synergii.

Na poziomie Grupy, Škoda odpowiada za rynki wschodzące, takie jak Indie i Afryka Północna, oraz za szereg projektów, takich jak np. opracowanie nowej generacji VW Passata i Škody Superb. Jej odpowiedzialność za globalną platformę MQB A0 pokazuje również, jak ugruntowaną ma pozycję w ramach Grupy. Škoda w grupie marek wolumenowych odgrywa istotną rolę, a jej specjalistyczna wiedza w znacznym stopniu przyczyni się do wykorzystania potencjału efektu synergii. Cel jest jasny – znaczna i trwała redukcja kosztów oraz kompleksowości poprzez ścisłą współpracę między markami – podkreśla Thomas Schäfer, przewodniczący rady nadzorczej Škoda Auto.

Grupa „wolumenowa” składa się z następujących marek: Volkswagen Samochody Osobowe, Škoda, Seat/Cupra i Volkswagen Samochody Dostawcze. Od pierwszego kwartału br. wyniki marek wolumenowych są publikowane osobno w raporcie kwartalnym Grupy Volkswagen.

Thomas Schäfer został również wybrany przewodniczącym rady doradczej Volkswagen Samochody Dostawcze oraz przewodniczącym rady nadzorczej Seat/Cupra.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *