Tesla przekłada premierę Cybertrucka

Tesla zamierza rozpocząć produkcję długo oczekiwanego elektrycznego pick-upa Cybertruck dopiero na początku pierwszego kwartału 2023 roku. Tymczasem wcześniejsze zapowiedzi zakładały uruchomienie montażu nowego modelu jeszcze w tym roku.

Wbrew niektórym spekulacjom, opóźnienia nie wynikają z problemów związanymi z zakłóceniem łańcucha dostaw elektronicznych komponentów. Termin przełożono ponieważ Tesla postanowiła zmienić niektóre parametry i funkcje elektrycznego pick-upa „aby stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjny produkt, ponieważ konkurencja w tym segmencie rośnie”.

Według informacji agencji Reutersa, Tesla najpierw wyprodukuje limitowaną serię Cybertrucka, co planowane jest na w pierwszy kwartał 2023 r. Dopiero potem zamierza zwiększyć produkcję tego futurystycznego modelu. Tesla, która jest największym na świecie producentem samochodów elektrycznych, produkuje elektryczne sedany i pojazdy sportowo-użytkowe, dotąd nie był zainteresowany segmentem pick-upów, który jest niezwykle popularny w Ameryce.

Tymczasem inny gigant zza oceanu – Ford, zapowiedział, że niemal ​​podwoi roczną zdolność produkcyjną swojego elektrycznego hitu – pick-upa F-150 Lightning. Zadeklarowano produkcję 150 000 pojazdów w zakładzie Rouge Electric Vehicle Center w Dearborn w stanie Michigan. F-150 Lightning przechodzi ostatnią fazę testów przedprodukcyjnych, a firma przyznaje, że ma już na nie 200 000 zamówień. Na te deklarację natychmiast zareagowało giełda – wartość rynkowa Forda przekroczyła po raz pierwszy 100 miliardów dolarów, natomiast akcje Tesli spadły o 6,7%.

CEO Tesli Elon Musk zapowiedział, że 26 stycznia przedstawi konkretne plany dotyczące Cybertrucka. Amerykańska firma planuje wytwarzać elektrycznego pick-upa w swojej fabryce w Teksasie, gdzie niedługo rozpocznie się produkcja Modelu Y.

(red)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *