Tauron Nowe Technologie wybrał Volkswageny ID.3

Do floty samochodów największego dystrybutora energii elektrycznej w Polsce, spółki Tauron Nowe Technologie, dołączy 15 egzemplarzy modelu ID.3, kompaktowego i w pełni elektrycznego Volkswagena, produkowanego z neutralnym bilansem węglowym. Od 2017 roku niemiecki producent dostarczył Grupie Tauron już ponad 300 samochodów, a następnych 200 egzemplarzy czeka na dostawę lub jest zamówionych do produkcji.

Cieszę się, że zarząd Tauron Nowe Technologie postanowił wybrać ID.3. Samochody elektryczne konstruowane na platformie MEB mają przed sobą świetlaną przyszłość, a ID.3 jest tego najlepszym przykładem. Pod wieloma względami stanowi on punkt odniesienia dla elektrycznych konkurentów” – mówi Łukasz Zadworny, dyrektor marki Volkswagen. „Pierwsze elektryczne Volkswageny – 5 egzemplarzy e-Golfa – zasiliło flotę Grupy Tauron już w 2018 roku. Teraz przyszła kolej na nasz nowy, elektryczny i kompaktowy bestseller”.

Model ID.3 to nowoczesny i wszechstronny samochód elektryczny. W zależności od wersji potrafi zapewnić zasięg wynoszący do 549 km (wg WLTP), przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,3 s, czy ładowanie akumulatora od 5 do 80 procent pojemności w zaledwie 38 minut, jeżeli korzysta się z szybkiej ładowarki o mocy 125 kW. Modele z rodziny ID. oferują topowe technologie, m.in. wyświetlacz przezierny (Head-up) działający w technologii rozszerzonej rzeczywistości – prezentowane znaki i wskazówki umieszcza wirtualnie w rzeczywistym otoczeniu samochodu. W ID.3 znaleźć też można system oświetlenia ID.Light, czyli świetlny pas diod przebiegający pod przednią szybą, który odpowiednim kolorem przekazuje kierowcy różne informacje (związane z obsługą głosową, nawigacją czy ładowaniem pojazdu). Ponadto modele ID. mogą podlegać bieżącym aktualizacjom, co jeszcze mocniej upodabnia je do zaawansowanych urządzeń cyfrowych. „Elektryfikacja flot firmowych jest przyszłościowym i coraz wyraźniej widocznym trendem. Dlatego cieszymy się, że dzięki naszym rozwiązaniom finansowym dla ID.3 dla spółki Nowe Technologie z Grupy Tauron biznesu mogliśmy ułatwić spółce Nowe Technologie z Grupy Tauron zakup tych nowoczesnych pojazdów do swojej floty” – mówi Daniel Trzaskowski, dyrektor sprzedaży Flotowej i Cyfrowej w Volkswagen Financial Services Polska. „Elektryczne pojazdy od Volkswagena trafią do pracowników, którzy na co dzień spotykają się z przedstawicielami samorządów. Trudno wyobrazić sobie lepszą okazję do promowania koniecznych zmian w naszych motoryzacyjnych przyzwyczajeniach. Chcemy też pokazać, że nie tylko budujemy stacje ładowania pojazdów elektrycznych, ale sami jesteśmy użytkownikami tych rewolucyjnych rozwiązań” – powiedział Artur Warzocha, prezes zarządu Tauron Nowe Technologie.

Spółka tworzy bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń, od oświetlenia ulicznego, aż po zaawansowane rozwiązania infrastruktury elektroenergetycznej, elektromobilności oraz instalacji służących do produkcji „czystej energii”. Zarządza oświetleniem ulicznym w ponad 600 gminach na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Obsługuje łącznie blisko 1 mln punktów świetlnych i zarządza siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych. Realizuje usługi z zakresu infrastruktury elektroenergetycznej. Oferuje budowę farm fotowoltaicznych i efektywnych instalacji kogeneracyjnych. Wykorzystuje innowacyjne technologie do budowy bezpiecznych i aktywnych przejść dla pieszych.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.