Tak wygląda nowy, limitowany Bentley Batur [FILM]

Najnowszy model Bentley’a o nazwie Batur rozpoczął już testy drogowe. To najmocniejszy w historii model tej kultowej brytyjskiej marki, który napędza sześciocylindrowy silnik o mocy 740 KM. Auto trafi do sprzedaży w połowie 2023 roku, ale jedynie w limitowanej serii… 18 egzemplarzy.

Podczas testów sprawdzona zostanie m,in. trwałość silnika, stabilność przy dużych prędkościach, aerodynamika, poziom hałasu i wibracji oraz dynamika jazdy. W ramach programu rozwoju pojazdu w sumie zaplanowano ponad 120 indywidualnych testów, które potrwają 58 tygodni.

Pierwszym etapem będzie 2500-kilometrowa podróż po Europie, dzięki której zostaną odtworzone rzeczywiste warunki drogowe. Trasa obejmie Niemcy, Włochy, Francję i Hiszpanię. Następnie, przez 7 tygodni samochód będzie poddawany próbom na torze, przy wysokich prędkościach i trudnych warunkach jazdy. Przed rozpoczęciem testów środowiskowych, samochód wróci na drogi, by pokonać kolejne 7500 km w warunkach normalnej eksploatacji.

Batur to najmocniejszy model w historii marki Bentley. Samochód został wyposażony w zmodernizowany i wzmocniony 6-litrowy silnik W12 zapewniający 740 KM mocy i 1000 Nm momentu obrotowego, który był z powodzeniem stosowany w wielu modelach brytyjskiej marki przez ostatnie dwie dekady. Jak podaje producent, prace modernizacyjne układu napędowego trwały ponad 100 tygodni.

Niestety, bardzo trudno będzie kupić najnowsze dzieło projektantów i inżynierów firmy Bentley, bo auto wyjedzie z brytyjskiej fabryki jedynie w limitowanej serii zaledwie 18 egzemplarzy. A jak podaje producent, wszystkie modele z tej puli zostały już zarezerwowane.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *