Tak będzie wyglądać elektryczne Alpine

Model A290 – nowy elektryczny samochód sportowy Alpine, został zaprezentowany w edycji A290_β (A290 „beta”). Pierwszy z trzech modeli przyszłego „Dream Garage” Alpine będzie samochodem nowej generacji w 100% elektrycznym, który zdaniem producenta, ma stworzyć nową koncepcję sportowego auta. Do sprzedaży trafi w 2024 roku.

A290_β zapoczątkowuje nowy rozdział w pasjonującej historii Alpine. Marka, silna swoją tradycją i sportowym DNA, wyrusza na podbój nowych segmentów rynku – zaczyna od sportowego samochodu miejskiego. Poprzez design, rodzaje użytych materiałów i technologie pokładowe, zaprezentowany show car pokazuje nową koncepcję korzystania z samochodów elektrycznych. W czasach, gdy mobilność niskoemisyjna staje się priorytetem w przemyśle motoryzacyjnym, Alpine A290_β stanowi ucieleśnienie ambicji i zaangażowania francuskiej marki na rzecz zrównoważonych samochodów sportowych.

Wybór nazwy A290_β jest zgodny z ogólną strategią nazewnictwa marki Alpine – nazwy zaczynają się od litery „A”, po której następują trzy cyfry. Cyfra „2” odpowiada segmentowi B, a liczba „90” – przyszłej lifestylowej gamie modeli marki. Litera „beta”, zaczerpnięta z alfabetu greckiego, służy do oznaczenia pośredniego etapu w pracach nad nowym modelem, poprzedzającego oficjalną premierę wersji seryjnej.

A290_β jest dla Alpine początkiem nowej ery – to pierwszy model z gamy w 100% elektrycznych samochodów „Dream Garage”, która ma trafić na rynek w 2024 roku. Ten miejski show car wprowadza całkowicie nową koncepcję sportowych aut elektrycznych. Model A290_β, opierający się na bogatych tradycjach Alpine, przenosi markę w przyszłość i umożliwia przeżywanie na co dzień ducha rywalizacji, który jest jej siłą napędową od momentu powstania” – tłumaczy Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *