Tachograf – nowa usługa Cartrack Polska

Usługa tachograf pozwala w nowoczesny i zdalny sposób zarządzać ciężkim transportem krajowym i międzynarodowym, rejestrować i rozliczać czas pracy kierowcy oraz optymalizować trasy przejazdu towarów. Tachograf cyfrowy w Cartrack Polska daje możliwość w sposób kompleksowy na prowadzenie przewozów zgodnie z aktualnymi wymogami prawnymi.

Tachograf cyfrowy jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego samochodu ciężarowego. Świadczenie usług transportowych (krajowych czy międzynarodowych) bez urządzenia do rejestracji czasu pracy, przekraczania granic i ustalania diet jest niezgodne z prawem, a od 1 stycznia 2022, zgodnie z danymi ITD, jazda ze zmanipulowanym urządzeniem podlega nie tylko grzywnie, ale i grozi zatrzymaniem uprawień kierowcy na okres 3 miesięcy.

Warto dodać, że godnie z szacunkami Polskiego Instytutu Transportu Drogowego w Polsce swoje obowiązki służbowe w roli kierowcy zawodowego realizuje około 600 000 osób, a zgodnie z danymi  Związku Pracodawców „Transport i Logistyka”, łączna liczba osób zatrudnionych w transporcie, wliczając w to kierowców, spedycję oraz całe zaplecze biznesowe, wynosiła na początku 2022 roku ponad 750 000 osób. W naszym kraju dział nieco ponad 125 000 firm transportowych, z czego ponad 36 500 organizacji posiada licencje na międzynarodowy przewóz rzeczy i towarów dysponując taborem nieco ponad 256 000 ciężarówek.

Jesteśmy blisko branży transportowej i flotowej, cały czas rozwijając usługi w oparciu o rynkowe trendy. Tachograf stanowi odpowiedź na zapytania ze strony przewoźników, spedytorów i właścicieli biznesów logistycznych, którzy oprócz usługi e-toll, chcą korzystać w ramach jednego ekosystemu z obowiązkowego rozwiązania, jakim jest tachograf. Spełniamy obietnice i oczekiwania branży – usługa Tachograf jest kolejnym elementem systemu BIG DATA Cartrack, która umożliwia zdalne i nowoczesne prowadzenie biznesu opartego na transporcie i flocie pojazdów służbowych” – komentuje Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

Usługa Tachograf umożliwia prowadzenie kompleksowej cyfrowej dokumentacji czasu pracy kierowcy oraz pojazdu. Tachograf w Cartrack Polska, z opcjonalną kartą przedsiębiorcy, pozwala również w sposób zautomatyzowany rozliczać diety, określać dostępność kierowców i pojazdów oraz w bardzo skrupulatny sposób planować proces realizacji zleceń transportowych.

Polscy przewoźnicy i przedsiębiorcy realizują obecnie 25% ciężarowych przewozów towarów na terenie Unii Europejskiej. Polskie TIRy dominują na europejskich trasach. Usługa Tachograf w Cartrack pozwala w sposób zdalny i intuicyjny zarządzać czasem pracy kierowców oraz koordynować cały międzynarodowy i krajowy transport z poziomu jednego, wygodnego panelu klienta. Cyfrowy tachograf w Cartrack pozwala zaoszczędzić czas, a tym samym – zwiększyć konkurencyjność poprzez redukcję kosztów i poprawę efektywności procesów biznesowych.

Obietnicę profesjonalnego doradztwa i wsparcia kontrahentów firma realizuje poprzez Całodobowe Biuro Obsługi Klienta, nieodpłatne i nielimitowane szkolenia produktowe w trakcie trwania kontraktu oraz ustawiczne wsparcie dedykowanego opiekuna i analityka.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *