Szósty salon sieci Toyota Professional

W Gdańsku powstał nowy salon Toyota Professional wyspecjalizowany w sprzedaży samochodów użytkowych. Stacja należy do grupy Walder, dealera Toyoty w północnej Polsce. Prowadzi sprzedaż Hiluxa i wszystkich modeli z rodziny Proace oraz pełnej gamy specjalistycznych zabudów do tych samochodów. W najbliższych miesiącach jej oferta zostanie poszerzona o serwis oraz program sprzedaży używanych aut dostawczych Toyota Plus.

Salon Toyota Professional Gdańsk, otwarty przy ul. Jabłoniowej 2, specjalizuje się w sprzedaży pełnej gamy samochodów użytkowych Toyoty – modeli Proace i Proace Verso, Proace CITY i Proace CITY Verso oraz Hilux. W jego ofercie znajdują się także profesjonalne zabudowy do tych modeli, objęte 3-letnią gwarancją. Obiekt ma powierzchnię 314 m² i pomieści na wystawie do 6 pojazdów. Zespół specjalnie wyszkolonych pracowników jest gotowy do obsługi zarówno klientów flotowych, jak i indywidualnych.

Nowy obiekt w Gdańsku jest już szóstą stacją dealerską Toyota Professional i piątą należącą do grupy Walder, która prowadzi także salony Toyoty w Chwaszczynie, Rumi i Grudziądzu oraz Lexusa w Gdańsku. Głównym celem programu Toyota Professional jest zapewnienie kompletnej obsługi firmom i osobom prywatnym zainteresowanym samochodami użytkowymi, obejmującej zarówno proces wyboru, sprzedaży i finansowania samochodu, jak i kompleksowe wsparcie podczas użytkowania. Dlatego gdański salon zostanie rozbudowany o serwis samochodów dostawczych, którego otwarcie jest planowane na czerwiec tego roku. Wkrótce stacja uruchomi także program sprzedaży i finansowania używanych samochodów Toyota Plus, koncentrując się na kilkuletnich autach dostawczych.

Toyota Professional istnieje od 2019 roku, kiedy zostały uruchomione pierwsze specjalistyczne salony – Warszawa Wesoła, Poznań i Zielona Góra. Jednocześnie w całej sieci dealerskiej Toyoty powstały osobne działy Toyota Professional wyspecjalizowane w sprzedaży samochodów użytkowych. W krótkim czasie sieć została rozbudowana o kolejne stacje w Szczecinie i na warszawskim Bemowie, a w tym roku obok salonu w Gdańsku dołączy do nich jeszcze jeden obiekt. W pierwszym etapie Toyota Professional był to pilotażowy projekt, realizowany przez polski oddział Toyoty dla europejskiej centrali w Brukseli. W następnych latach program został rozszerzony na pozostałe europejskie rynki, w oparciu o doświadczenia, wiedzę i dobre praktyki wypracowane przez polski zespół.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *