Światowe premiery, nowe trendy i kierunki rozwoju transportu na TransExpo w Kielcach

Od 12 września można już rejestrować się online na 16. Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, które odbędą się na terenie Targów Kielce od 12 do 14 października.

W porównaniu do poprzedniej edycji, która odbyła się w 2021 roku, wystawa urosła o ponad 1100 mkw. Na miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wielkość ekspozycji wynosi już niemal 7800 mkw. Wśród firm, które w tej edycji zaprezentują swoje nowości nie zabraknie czołowych producentów, a co przywiozą do Kielc?

Firma Arthur Bus pokaże 12 metrowy miejski autobus wodorowy Arthur H2 Bus. Busimport na kieleckich targach zaprezentuje aż trzy modele: Isuzu Kendo CNG, Isuzu Grand Toro Diesel oraz jako premierę – elektryczne Isuzu Novociti Volt. Kolejny wystawca, który zapowiada pokaz premierowy to Autobagi. Na stoisku spółki będzie można zobaczyć autobus elektryczny o długości 9 m oraz dwa autobusy z napędem CNG o długości 10 i 18 m. Jak zapowiadają przedstawiciele Autobagi, jeden z prezentowanych modeli będzie miał w Kielcach swoją premierę.

Nie jedną, a dwie premiery zamierza zaprezentować podczas tegorocznego TransExpo firma ARP E-Vehicles. Obydwa autobusy będą elektryczne, ale będzie można zobaczyć także NesoBus, czyli pierwszy polski autobus wodorowy. Jako ciekawostkę warto dodać, że takim właśnie pojazdem w Katowicach przemieszczali się polscy siatkarze podczas niedawno zakończonych mistrzostw świata.

Poprzednia, odbywająca się w rygorze epidemiologicznym, jubileuszowa 15. edycja Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego udowodniła, że branża potrzebuje bezpośrednich spotkań. Ubiegłoroczna wystawa była nieco mniejsza, niż te odbywające się przed pandemią, ale i tak w ciągu trzech targowych dni odwiedziło ją niemal 4 tys. zwiedzających.

Tegoroczna edycja targów autobusowych tradycyjnie będzie stała pod znakiem światowych premier, nowych trendów i kierunków rozwoju transportu, a wezmą w niej udział potentaci branży z rynku polskiego i zza granicy.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *