Subaru pod nadzorem

Japońskie ministerstwo transportu poinformowało w środę markę Subaru, że zostanie poddana ścisłemu nadzorowi ze strony władz. Jest to wynik licznych nieprawidłowości, do których dochodziło podczas kontroli jakości.

Bardzo żałujemy, że doszło do sytuacji, która podkopała zaufanie” – mówił minister transportu Keiichi Ishii wręczając dokument wzywający do zwiększenia działań prewencyjnych w Subaru jej szefowi Tomomi Nakamurze.

Na pewien czas obejmujemy (firmę) ścisłym nadzorem” – dodał szef resortu transportu. Jak podkreśla agencja Kyodo to pierwszy raz w historii kiedy ministerstwo ds. gruntów, infrastruktury, transportu i turystyki wydało tego typu postanowienie.

Na mocy podjętych decyzji, Subaru ma podjąć szereg działań w tym prowadzić ciągły monitoring procesu kontroli jakości. To nie wszystko. Marka ma również składać szczegółowe raporty o stanie wdrażania zaleceń resortu.

Wywołaliśmy wielki niepokój. Głęboko żałujemy i podejmiemy wysiłek aby nigdy nie dopuścić do podobnych przypadków” – zapewniał szef Subaru.

Subaru jest krytykowane od zeszłego roku, po tym jak ujawniło, że podczas ostatecznych kontroli jakości dochodziło do m.in. fałszowania danych. Na początku listopada producent przyznał, że choć we wrześniu 2018 r. informował o zaprzestaniu pod koniec 2017 r. działań niezgodnych z zasadami, do naruszeń dochodziło również w ostatnich miesiącach. Jak podaje Kyodo nieprawidłowości wykryto podczas nowej rundy przesłuchań z udziałem pracowników, których wymagało ministerstwo transportu.

Źródło: wnp.pl