Stellantis dostarczył firmie SIXT 30 tys. samochodów w ciągu 5 miesięcy

Grupa Stellantis w ciągu zaledwie 5 miesięcy tego roku dostarczyła do firmy SIXT około 30 tys. pojazdów, obejmujących ponad 50 modeli dziewięciu marek. Flota ta obejmuje zróżnicowaną gamę pojazdów, od samochodów miejskich po SUV-y, oraz szeroką gamę typów napędów, w tym modele elektryczne (BEV).

Ogłoszona w styczniu współpraca umożliwia firmie SIXT pozyskanie w ciągu najbliższych trzech lat nawet 250 tys. pojazdów do swojej floty samochodów na wynajem w Europie i Ameryce Północnej. Łącznie, od początku 2024 roku klienci pokonali ponad 300 milionów kilometrów samochodami Stellantis wynajmowanymi przez SIXT. Były to pojazdy takich marek jak: Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Opel/Vauxhall, Peugeot, Maserati, a także pojazdów użytkowych. Wielu klientów rozważa zakup wynajętych samochodów.

Dzięki naszej długoterminowej współpracy z SIXT realizujemy nasze zobowiązania w zakresie oferowania czystej, bezpiecznej i przystępnej cenowo mobilności. Ten rekordowy wynik dla Stellantis w tak krótkim czasie to świadectwo naszego silnego partnerstwa” – powiedział Uwe Hochgeschurtz, dyrektor operacyjny Stellantis na region Rozszerzonej Europy.

Wspaniale jest widzieć, jak nasza partnerska współpraca dynamicznie się rozwija i powitać 30-tysięczny pojazd z gamy ekscytujących modeli Stellantis należących do naszej floty. A to dopiero początek. Pragnę serdecznie podziękować zespołom Stellantis i SIXT za wspaniałą współpracę. Nasze partnerstwo z postępowym, wszechstronnym producentem samochodów, takim jak Stellantis, podkreśla naszą ambitną strategię rozwoju i obietnicę zapewnienia klientom najlepszego wyboru spełniającego wszystkie ich potrzeby w zakresie mobilności” – zapewnił Konstantin Sixt, dyrektor współzarządzający SIXT.

Warto podkreślić, że obie firmy są zaangażowane w zrównoważony rozwój środowiska. W ramach swojego planu strategicznego Dare Forward 2030, Stellantis jest na dobrej drodze, aby do 2038 roku stać się korporacją o zerowej emisji dwutlenku węgla netto i dąży do osiągnięcia 100% udziału samochodów osobowych z napędem elektrycznym (BEV) w sprzedaży samochodów osobowych w Europie oraz 50% udziału w sprzedaży samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych BEV w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku. Z kolei SIXT ma w ofercie gamę pojazdów nisko- i bezemisyjnych, obejmującą szeroki wachlarz rodzajów napędów, w tym pojazdy BEV. Jest to zgodne z jej inwestycjami we własną infrastrukturę ładowania i dalszym rozwojem aplikacji SIXT w ekosystemie ofert zrównoważonej mobilności.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *