Sprawdź światła za darmo w ramach kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

Trwa kampania pod nazwą „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierowcom wpływu jakości i stanu oświetlenia na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ramach kampanii na wybranych stacjach kontroli pojazdów można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich samochodach.

W ramach kampanii, która trwa już od 20 października, w dniach 19 listopada i 3 grudnia, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

Wykaz liczący ponad 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce, które biorą udział w kampanii, można znaleźć na stronach jednostek policji oraz partnerów kampanii. Dodatkowo aplikacja Yanosik wskaże zainteresowanym najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Polski Związek Motorowy, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dekra Sp. z o.o., sieć stacji Seed Car Sp. z o.o., Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *