Seris Konsalnet stawia na Dacie Spring

Firma z branży ochroniarskiej Seris Konsalnet zakupiła elektryczne modele Dacia Spring z których będą korzystać między innymi grupy interwencyjne.

Seris Konsalnet udostępni swoim pracownikom pięć nowych elektrycznych Dacii Spring. Auta zasilą flotę wykorzystywaną przez grupy interwencyjne, których codziennym zadaniem jest działanie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia. Rozbudowując flotę, zamawiający szukał przede wszystkim ekologicznych, uniwersalnych i atrakcyjnych cenowo samochodów, które sprawdzą się w warunkach miejskich.

W celu dofinansowania zakupu aut firma będzie ubiegała się o dopłatę w programie „Mój elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W 2021 roku w Polsce zarejestrowano 415 Dacii Spring, co zapewniło temu modelowi miejsce w TOP4 sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów, od stycznia do maja br. wydziały komunikacji w Polsce wpisały do swoich baz danych 96 egzemplarzy tego modelu wobec 145 w takim samym okresie roku ubiegłego.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *