Seat Tarraco – Najmłodszy i największy

Seat dołączył do grupy posiadającej dużejgo SUVa. Nowy model jest konkurentem  Skody Kodiaq i Volkswagena Tiguana Allspace. 

Nie jest tajemnicą, że nowy Seat Tarraco jest bliźniakiem zarówno Skody Kodiaq, jak też Volkswagena Tiguana Allspace. Zaprojektowano go jednak w duchu Seata. Charakteryzuje się sześciokątną atrapą chłodnicy, ukształtowaniem lamp – które są znakiem rozpoznawczym hiszpańskiej marki oraz sporotwej Cupry. Z tyłu z kolei są LEDowe światła z blendą pociągniętą przez całą szerokość auta. Z boku nie da się nie zauważyć  podobieństwa do Tiguana. Nic w tym dziwnego, w końcu będą budowane w tej samej fabryce.

We wnętrzu nowy Seat wykorzystuje elementy z Tiguana. Jest on też prekursorem tego jak w przyszłości będą wyglądały nowe Seaty. Tarraco ma 4735 mm długości (o 4 cm więcej od Volkswagena i Skody), lecz dzieli z nimi rozstaw osi (2791 mm).

Do napędu nowego SUVa posłuży jedna benzyna (1,5 TSI 150 KM) oraz dwa diesle (2.0 TDI o mocach 150 i 190 KM). W przyszłości ma się również pojawić odmiana Plug-in hybrid, która ma dysponować mocą 206 KM oraz 400 Nm, jak też sportowa odmiana FR.

Na pokładzie Tarraco może podróżować 5 albo 7 osób, a bagaznik ma objętość od 700 do 760 litrów. Po złożeniu drugiego rzędu siedzeń przestrzeń zwiększy się do ponad 2000 litrów.