Salon Bugatti zostanie otwarty w Katowicach!

Grupa Pietrzak poinformowała, że została oficjalnym dealerem oraz importerem marki Bugatti w Polsce. To kolejna marka luksusowych samochodów z wyższej półki w portfolio Grupy Pietrzak, która dołącza do Ferrari, Pagani, Koenigsegga, Maserati i Alpine.

Samochody tej legendarnej, francuskiej marki uznawane są za prawdziwe dzieła sztuki, które łączą luksus i niesamowite osiągi. Grupa Pietrzak jako dealer oraz importer Bugatti w Polsce zajmie się sprzedażą modeli tej marki oraz pełnym zakresem usług serwisowych na terenie naszego kraju. Tym samym Grupa Pietrzak dołączyła do elitarnego grona partnerów firmy Bugatti na całym świecie.

Grupa Pietrzak działa w branży motoryzacyjnej od ponad 25 lat, a od blisko dekady z wiodącymi luksusowymi markami motoryzacyjnymi. Jesteśmy dumni, że nowy salon Bugatti będzie zlokalizowany w samym sercu Śląska w Katowicach, skąd wywodzi się Grupa Pietrzak. Ponieważ popyt na produkty Bugatti w regionie stale rośnie, jesteśmy gotowi sprostać temu zapotrzebowaniu i cieszymy się, że możemy dołączyć do ekskluzywnej sieci partnerów marki na całym świecie. Obsługa klienta w salonie w Katowicach będzie odzwierciedlać najwyższy standard, z którego słynie Bugatti” – powiedział Jakub Pietrzak, współwłaściciel Grupy Pietrzak.

Salon Bugatti będzie zlokalizowany w Katowicach przy ulicy Bocheńskiego 109, a jego oficjalne otwarcie zaplanowano na 2023 rok. Samochody Bugatti będą znajdować się w wydzielonej, ekskluzywnej części obiektu pośród historycznych projektów Bugatti, luksusowych mebli i najnowocześniejszych technologii. Obecnie trwają intensywne prace nad budową nowej części salonu, która będzie znajdować się w obiekcie La Squarda.

Warto dodać, że w Polsce pierwsze modele Bugatti pojawiły się już w latach 20. XX wieku. Wtedy słynny Type 35 oraz Type 43 i 44 można było spotkać na ulicach Warszawy, Krakowa i innych miast. Na przełomie lat 20. i 30. XX wieku Bugatti Type 35 z sukcesami brało udział w wielu wyścigach, takich jak wiodący na Morskie Oko Wyścig Tatrzański, czy Grand Prix Lwowa. Pilotowali je tak znakomici polscy kierowcy jak: Jan Ripper, Maurycy Potocki i Wacław Kasza. Z kolei za kierownicą Type 43 i Type 44 „Torpeda” laury zdobywali m.in. Stanisław Szwarcsztajn i wspomniany już Wacław Kasza.

Europa była i jest jednym z najważniejszych rynków dla Bugatti i cieszymy się z ekspansji na nowy region – Polskę, co umożliwia nam partnerstwo z ekspertami Grupy Pietrzak. Jesteśmy dumni ze współpracy z najlepszymi w w tej branży, ponieważ nasi klienci oczekują równie wysokiego standardu obsługi Bugatti we wszystkich naszych lokalizacjach na całym świecie. Pod tym względem, nasza obecność w Katowicach nie będzie wyjątkiem, więc z niecierpliwością czekamy na powitanie nowych i obecnych klientów, których cechuje pasja do świata Bugatti” – tłumaczy Guy Caquelin, dyrektor regionalny Bugatti na Europę.

Tomasz Szmandra
Fot. Grupa Pierzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *