Ruszył Land Rover Kite Cup 2022

Na Cyplu Rewskim, gdzie łączą się wody Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej, rozegrano pierwsze w tym roku zawody Land Rover Kite Cup w randze Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu. Co ważne, 100 zł z wpisowego każdego zawodnika zostało przeznaczane na ochronę Bałtyku i Fundację MARE.

Cypel Rewski przywitał zawodników oraz fanów kitesurfingu słońcem i lekkim wiatrem. Dzięki temu rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje: Freestyle, Formula Kite, A’s, a także po raz drugi w historii – w Wingfoilu Freestyle. W mistrzostwach Polski we Freestylu, w kategorii Open Mężczyzn po raz 6. mistrzostwo zdobył Marek Rowiński, zaś wśród kobiet po tytuł po raz pierwszy sięgnęła Alina Ungeheuer. Najlepszym zawodnikiem do lat 18. okazał się być Jakub Kapturski.

Lekki wiatr wiejący z północnego zachodu pozwolił również na rozegranie aż 18 wyścigów w Formule Kite. Najszybsi w Rewie byli Izabela Satrjan oraz Jan Marciniak. W konkurencji A’s wśród młodzieży do lat 17. mistrzem Polski został Jan Koszowski, natomiast mistrzem A’s do lat 15. Jakub Balewicz. Zawody na wingfoilu wygrali Bartosz Kulczyński oraz Paulina Ziółkowska. Po raz pierwszy w Polsce odbyła się również rywalizacja w kategorii Wingfoil Freestyle. W tej konkurencji najlepiej zaprezentował się wspomniany Bartosz Kulczyński.

Warto dodać, że nad prawidłowym przebiegiem zawodów, czuwał Polski Związek Kiteboardingu oraz Polskie Stowarzyszenie Wing, które już stworzyło ramy szkolenia i certyfikuje instruktorów.

Pierwsze zawody w tym sezonie były bardzo udane, Rewa przywitała nas trzema dniami pełnymi wiatru. Cieszy fakt, że kitesurfing staje się sportem międzypokoleniowym – najmłodszy zawodnik miał nieco ponad 10 lat, a najstarszy ponad 40 – powiedział Maciej Lewandowski, sędzia główny kategorii Freestyle.

Zawody, które są rozgrywane nieprzerwanie od 17 lat, w tym roku odbywają się pod banderą Land Rover, czyli marki luksusowych i kultowych samochodów SUV i terenowych. W przerwie miedzy zawodami można było zapoznać się z najnowszymi modelami tej marki i sprawdzić je podczas jazd testowych, a także przetestować sprzęt sportowy takich marek jak: North Kiteboarding, Mystic i Starboard, Duotone, ION i Fanatic, F-One i Manera oraz RRD. W tegorocznym sezonie dystrybutorzy tych marek w Polsce przeznaczyli dla zwycięzców nagrody o łącznej wartości 150 tys. zł.

Kitesurferzy na rzecz Bałtyku

W tym roku, podczas każdych zawodów, organizatorzy przekazują 100 zł od wpisowego każdego zawodnika na działania statutowe Fundacji MARE i ochronę morza bałtyckiego. Na portalu bezpiecznybaltyk.com można znaleźć najważniejsze informacje na temat ochrony tego akwenu, a także poradnik dotyczący bezpieczeństwa nad wodą. Organizatorom zależy na poprawie bezpieczeństwa, dlatego w nadchodzących tygodniach zostanie przeprowadzona w szkółkach kitesurfingowych na całym półwyspie seria szkoleń z podstawowych zasad reanimacji i ratownictwa dla dzieci i dorosłych.

 

Kolejne zawody odbędą się w dniach 22-24 lipca w Jastarni, a następnie 11-14 sierpnia w Pucku.

Warto dodać, że w rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec – wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między godz. 8:00 a 9:30 do biura zawodów i się zarejestrować. Więcej informacji na: www.landroverkitecom.pl oraz na kanałach cyklu w social mediach.

(TSZ) Źródło: Informacja prasowa

 

LAND ROVER KITE CUP 2022 (REWA) – WYNIKI:

MISTRZOSTWA POLSKI FREESTYLE

FREESTYLE – OPEN KOBIETY
1. Alina Ungeheuer
2. Martyna Konkel
3. Marta Włodarczyk

FREESTYLE – OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Marek Rowiński
2. Mateusz Włodarczyk
3. Oskar Cholewiński

FREESTYLE – JUNIOR (U18)
1. Jakub Kapturski
2. Maksymilian Mielczarek
3. Marcel Stępniewski

FREESTYLE – KONKURENCJA DODATKOWA – BEST TRICK

KOBIETY
Alina Ungeheuer – S bend 2 blind

MĘŻCZYŹNI
Wojtek Andrzejewski – BJ5 / BS315

MISTRZOSTWA POLSKI A’S

A’S U17
1. Jan Koszowski
2. Jakub Balewicz
3. Marcel Stępniewski

A’S U15
1. Jakub Balewicz
2. Marcel Stępniewski
3. Rafał Sawicki

 

FORMULA KITE – PUCHAR POLSKI

OPEN KOBIETY
1. Izabela Satrjan
2. Nina Arcisz

OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Jan Marciniak
2. Michał Wojciechowski
3. Piotr Szymiec

U21 KOBIETY
1. Nina Arcisz

U21 MĘŻCZYŹNI
1. Michał Wojciechowski

U17 MĘŻCZYŹNI
1. Piotr Szymiec

WINGFOIL – PUCHAR POLSKI

OPEN KOBIETY
1. Paulina Ziółkowska
2. Izabela Satrjan
3. Martyna Konkel

OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Bartosz Kulczyński
2. Tomasz Janiak
3. Łukasz Katana

WINGFOIL RACE – MASTERS
1. Bartosz Kulczyński
2. Tomasz Janiak
3. Norbert Rymuszka

WINGFOIL FREESTYLE – OPEN
1. Bartek Kulczyński
2. Łukasz Katana
3. Norbert Rymuszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *