Rusza projekt Lexus Tennis Talents by Legia

Lexus Polska i Legia Tenis rozpoczynają projekt Lexus Tennis Talents by Legia, którego celem jest stworzenie kompleksowej struktury wspierającej rozwój utalentowanych, młodych zawodników. Projekt ma zapewnić kompleksowe wsparcie zawodnikom w aspekcie tenisowym i motorycznym, dostęp do fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów ogólnorozwojowych i profesjonalnej obsługi menadżerskiej. Do dyspozycji młodych tenisistów będzie także infrastruktura klubu: korty, sale treningowe oraz strefy odnowy biologicznej.

Dzięki temu projektowi powstaje baza dla najbardziej utalentowanych zawodników, którzy będą rywalizować na arenie międzynarodowej i walczyć o najcenniejsze tenisowe trofea. Obecnie programem objęta jest trójka nastoletnich zawodników: Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta i Szymon Kielan.

Lexus Polska zaangażował się w sport właściwie od początku jego istnienia na naszym rynku.
Nie ma takiego projektu, z którego cieszyłbym się bardziej niż Lexus Tennis Talents by Legia. Nie traktujemy go jako produktu komercyjnego,  ale prospołecznie. W dzisiejszym świecie sportu dotarcie do najwyższego poziomu jest bardzo trudne. Tenis jest elitarny, a my jako elitarna marka chcemy go wspierać.  Dzieci muszą mieć przede wszystkim świetne warunki i bardzo dobrych trenerów. Najlepsi tenisiści znajdują się pod najlepszą opieką. Stworzymy zespół, który będzie w stanie zapewnić naszym juniorom drogę do spełnienia ich marzeń” – powiedział prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe Jacek Pawlak.

Sport zaistniał w działalności PR-owej Lexusa już kilkanaście lat temu. Polski oddział japońskiej marki jest partnerem Turnieju PEKAO Szczecin, wcześniej był partnerem turnieju Fed Cup i Challengera BNP Parisbas Polish Open w Sopocie, a ostatniego warszawskiego WTA Polsat Warsaw Open, cyklu Davis Cup. Firma wspierała przez kilka lat młodzieżowy turniej Bogdana Tomaszewskiego, branżowe turnieje lekarzy, adwokatów, architektów, organizuje także Lexus Biznes Cup. Marka wspierała też Marcina Gortata w jego spotkaniach na terenie Polski w ramach Marcin Gortat Camp.

Warto przypomnieć, że tuż przed wielkoszlemowym Wimbledonem w 2012 roku Lexus podpisał umowę sponsorską z Agnieszka Radwańską (dotarła w tym turnieju do finału), a w roku 2020 przed turniejem Roland Garros wsparł Igę Światek, który ten turniej wygrała. Natomiast przed rokiem Lexus powrócił do współpracy z sekcją tenisową klubu Legia Warszawa.

Współpraca z Lexusem sprawi, że stworzymy coś wyjątkowego. Nasi najlepsi zawodnicy otrzymają wsparcie i będą mogli budować swoją przyszłość, a także historię Legii.  Jest to świetny początek do wykreowania czegoś pięknego w polskim tenisie.  Chciałbym  podziękować prezesowi Toyoty Jackowi Pawlakowi za naszą współpracę. Jesteśmy sprawdzonymi partnerami i bardzo to doceniamy. Gratuluję także młodym zawodnikiem. Mam nadzieję, że będzie to dla nich przełomowy moment”- podsumował spotkanie prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.
(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *