Rozwiązanie telematyczne Webfleet dla Forda

Webfleet, czyli marka należąca do Bridgestone, oferująca rozwiązania do zarządzania flotą, poinformowała, że do programu partnerskiego OEM.connect dołaczył Ford. Samochody osobowe i dostawcze Forda wyposażone w system do komunikacji zostały przystosowane do połączenia z platformą Webfleet, co eliminuje potrzebę instalacji dodatkowych urządzeń. To zintegrowane rozwiązanie sprawia, że wykorzystanie technologii telematycznej przez menedżerów flot jest szybsze, łatwiejsze i tańsze.

Dzięki OEM.connect samochody Forda mogą przekazywać dane z pojazdów bezpośrednio do platformy Webfleet. Do przyłączenia niezbędny jest jedynie numer identyfikacyjny pojazdu (VIN). Webfleet wykorzystuje wartościowe dane dostarczane przez producenta OEM (ang. Original Equipment Manufacturer), aby zapewnić przejrzyste, łatwe w interpretacji analizy, które wspierają menedżerów flot w maksymalizacji wydajności floty, redukcji kosztów operacyjnych oraz promowaniu ekologicznej i bezpiecznej jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa danych dzięki usłudze certyfikowanej standardem ISO/IEC 27001:2013.

Cieszymy się, że marka Ford jest w naszym programie OEM.connect i że możemy zaoferować naszym wspólnym klientom zintegrowane rozwiązanie telematyczne. Współpraca ta podkreśla, jak ważne dla flot są dane telematyczne i jak wspólne wykorzystanie doświadczenia przyspieszy i usprawni zastosowanie tej technologii” – mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe.

Za pośrednictwem OEM.connect właściciele samochodów osobowych i dostawczych marki Ford mają dostęp do standardowych funkcji platformy Webfleet, takich jak raporty o wydajności floty, dane dotyczące przejazdów, monitoring GPS i kontrola zużycia paliwa, co pomaga usprawnić działalność operacyjną. Natychmiastowe powiadomienia dotyczące diagnostyki pojazdów, takie jak ostrzeżenia o poziomie ciśnienia w oponach, pozwalają na monitorowanie stanu floty w czasie rzeczywistym. Dzięki temu menedżerowie flot mogą zapewniać bezpieczeństwo kierowcom i minimalizować czasy przestojów pojazdów. Wszystkie dane dotyczące pojazdów są widoczne w interfejsie i są dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji mobilnej Webfleet.

Rozwiązanie OEM.connect dla pojazdów Forda jest dostępne w Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, Czechach, Danii, Szwecji i Niderlandach. W przyszłości program będzie oferowany również w innych krajach.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *