Rośnie flota Arval w Polsce i na świecie

W 2021 roku Arval powiększył liczbę wynajmowanych na świecie pojazdów do blisko 1,5 mln egzemplarzy. Także w naszym kraju Arval Service Lease Polska znacząco rozbudował swoją flotę.

W 2021 roku flota wynajmowanych pojazdów Arvala na całym świecie rozrosła się do 1 469 753 egzemplarzy, co było wynikiem o 6,4 proc. wyższym niż na koniec 2020 roku. Zamówienia na nowe pojazdy wzrosły o 15 proc. w porównaniu do okresu sprzed pandemii COVID-19. Flota w segmencie korporacyjnym osiągnęła w ubiegłym roku 1 032 065 pojazdów. Segment detaliczny wzrósł o 11 proc., przy czym wynajem dla klientów indywidualnych zwiększył się o 24 proc. Segment wynajmu średnioterminowego wzrósł o 20 proc.

Jak podkreśla firma, widoczne są już także efekty transformacji flot związanej z alternatywnymi rozwiązaniami, które zostały zapoczątkowane w strategii Arval Beyond: liczba umów najmu rowerów wzrosła o 54 proc., liczba użytkowników usługi Mobility as a Service (MaaS) zwiększyła się dziesięciokrotnie, liczba miesięcy wynajmu w Arval Mid Term Rental wzrosła o 34 proc., zaś 30 proc. nowych zamówień dotyczyło pojazdów zelektryfikowanych.

Także w naszym kraju spółka Arval Service Lease Polska znacząco powiększyła swoją flotę wynajmowanych samochodów. Liczy już ona 57 348 pojazdów i jest o 18 proc. większa niż na koniec 2020 roku. 10 proc. aut we flocie Arval w Polsce to pojazdy zelektryfikowane, z czego 500 to samochody w pełni elektryczne. Według spółki, jest to największa flota EV wśród firm z segmentu Car Fleet Management. Rozrasta się także park pojazdów dostawczych wynajmowanych od Arvala – obecnie jest ich już 4000.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *