Renault Megane E-Tech wygrywa w konkursie Car of the Year Polska

Z finałowej piątki samochodów nominowanych w tegorocznej edycji Car of the Year Polska z grona 32 aut uczestniczących w konkursie, najwięcej głosów jurorów zebrało Renault Megane E-Tech. Drugie miejsce zajął Nissan Ariya, a trzecie Mazda CX-60.

Organizatorem konkursu jest specjalnie powołana do tego celu Fundacja Car of the Year Polska, która działa przy wsparciu takich instytucji jak: PZPM, AKDP, ITS, PIMOT i Automobilklub Polski. Natomiast jury konkursu stanowią doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni z różnych mediów i redakcji, zawodowo zajmujący się m.in. testowaniem i oceną samochodów. Przypomnijmy, że do tego grona należą także dwaj redaktorzy magazynu „Menadżer Floty”: Piotr Wielgus i Tomasz Szmandra.

Zgodnie z regulaminem, modele wybrano z 32 samochodów, które w mijającym roku zadebiutowały na naszym rynku. Ciekawostkę stanowi fakt, że spośród pięciu finalistów konkursu aż 4 to crossovery, 3 pochodzą z francusko-japońskiego aliansu Ranault–Nissan, 2 mają napęd w 100 procentach elektryczny i tylko 1 jest klasycznym hatchbackiem.

Wstępną listę kandydatów kapituła konkursu ogłosiła 1 czerwca tego roku, natomiast w październiku poznaliśmy ostateczną listę samochodów biorących udział w tegorocznej edycji COTY Polska. Pięć modeli, które uzyskały największą liczbę nominacji, zmierzyło się w finale plebiscytu, podczas którego każdy juror miał do rozdzielenia 12 punktów, przy czym maksymalna liczba punktów przyznana za I miejsce nie mogła przekroczyć 6, a punkty musiały zostać przyznane minimum trzem samochodom. W przypadku remisu o końcowej klasyfikacji decyduje liczba pierwszych miejsc.

Finał tegorocznego konkursu, podczas którego jurorzy mieli także ostatnią okazję, by przyjrzeć się z bliska finalistom przed ostatecznym głosowaniem, odbył się na Torze Modlin.

A tak wygląda końcowa klasyfikacja tegorocznej edycji konkursu Car of the Year Polska:

1. Renault Megane E-Tech – 98 pkt.

2. Nissan Ariya – 50 pkt.

3. Mazda CX60 – 34 pkt.

4. Peugeot 308 – 33 pkt.

5. Dacia Jogger – 25 pkt.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *