Renault E-Tech Tour 2022 – elektryczne i hybrydowe modele w 10 miastach w Polsce

Już 13 września Renault rozpocznie cykl dwudniowych wydarzeń pod nazwą Renault E-Tech Tour 2022, które odbędą się w 10 największych miastach w Polsce. Ich celem jest promocja elektromobilności.

Renault ma już ponad dziesięcioletnie doświadczenie w tym obszarze, potwierdzone 10 miliardami kilometrów pokonanych przez ponad 400 tysięcy sprzedanych samochodów elektrycznych. Mieszkańcy 10 największych aglomeracji w Polsce we wrześniu i październiku będą mieli możliwość przetestowania w 100% elektrycznych i hybrydowych modeli francuskiej marki. Inauguracja Renault E-Tech Tour 2022 odbędzie się 13-14 września br. na terenie Centrum Handlowego Manufaktura w Łodzi. Podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z najnowszą gamą elektrycznych modeli Renault: Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master E-Tech oraz modeli hybrydowych: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech. W ramach cyklu zaplanowano dwudniowe wydarzenia w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu.

Samochody elektryczne mogą zmienić nasze miasta, gdyż ich użytkowanie nie jest źródłem zanieczyszczeń i nie generuje hałasu. Aby ten efekt był odczuwalny, potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest pionierem i liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego procesu. W ramach Renault E-Tech Tour chcemy pokazać mieszkańcom odwiedzanych miast nasze najnowocześniejsze rozwiązania zelektryfikowanych układów napędowych E-Tech, pokazać, że użytkowanie samochodów Renault E-Tech jest proste i przyjemne – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Obecni podczas Renault E-Tech Tour 2022 przedstawiciele lokalnych Koncesjonerów Renault zapoznają też odwiedzających z aspektami codziennego użytkowania samochodów z napędem elektrycznym, ich kosztami eksploatacji i szczegółami dotyczącymi uzyskania dopłat w ramach rządowego programu „Mój elektryk”. Doradzą też, jak zainstalować domową stację ładowania oraz jak korzystać z publicznych stacji podczas dalszych podróży.

Program cyklu Renault E-Tech Tour 2022:

13 – 14.09 Łódź: Centrum Handlowe Manufaktura, ul. Drewnowska 58, Plac obok głównego wejścia

17 – 18.09 Bydgoszcz: ul. Mostowa, parking Placu Teatralnego

20 – 21.09 Gdańsk: Dziedziniec Forum Gdańsk, Targ Sienny 7

23 – 24.09 Szczecin: Łasztownia, ul. Tadeusza Wendy, obok Morskiego Centrum Nauki oraz Dźwigozaurów

27 – 28.09 Poznań: Parking Centrum Handlowe M1, Franowo, ul. Szwajcarska 14

30.09 – 01.10 Warszawa: Parking przed Pałacem Kultury i Nauki/Pałac Młodzieży w Warszawie, wjazd na parking od ul. Emilii Plater

04 – 05.10 Lublin: Ikea Skende shoping

08 – 09.10 Katowice: Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek, Plac Sławika i Antalla, al. Wojciecha Korfantego

11 – 12.10 Kraków: Galeria Krakowska, Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Pawia 5

14 – 15.10 Wrocław: Centrum Handlowe Magnolia, ul. Legnicka 58

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *