Rekordowy wynik sprzedaży Rolls-Royce’a

Rolls-Royce Motor Cars odnotował w 2021 sprzedaż większą aż o 49% w porównaniu do roku 2020. To najwyższy wynik w 117-letniej historii tej legendarnej firmy.

Brytyjski producent dostarczył w 2021 roku klientom na całym świecie 5586 samochodów, o 49% więcej niż w roku poprzednim. W większości regionów, w tym w Chinach, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Azji i Pacyfiku zarejestrowano najwyższą sprzedaż w historii. Taki wynik samochodów tej marki był napędzany popytem na model Ghost, którego pozycja wzmocniła się po premierze wersji Ghost Black Badge. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również modele Cullinan oraz Phantom. Według informacji producenta kalendarz zamówień został wypełniony już do trzeciego kwartału 2022 roku. Dobre wyniki osiągnął również program sprzedaży pojazdów używanych – Provenance.

Rok 2021 był fenomenalny dla Rolls-Royce Motor Cars. Dostarczyliśmy więcej samochodów niż kiedykolwiek w 117-letniej historii marki, a nienotowany dotąd popyt na wszystkie produkty dotyczył każdego z globalnych rynków. Nasze niezwykle silne portfolio produktów, wyjątkowa oferta Bespoke wraz z pierwszym rokiem, gdy można było zamawiać Ghosta, premierą Black Badge Ghosta w październiku, a także rekordowym popytem na personalizację Bespoke – to wszystko w znaczący sposób przyczyniło się do naszych niezwykłych osiągów. Znajdujemy się w ogromnie zachęcającej sytuacji, w momencie, gdy szykujemy się do historycznego wydarzenia, jakim będzie premiera naszego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu. Na bazie tegorocznego sukcesu wciąż będziemy ewoluować w stronę marki prawdziwego luksusu wykraczającego poza sferę motoryzacji”– powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer Rolls-Royce Motor Cars.

Pierwszy elektryczny Rolls-Royce model Spectre, pojawi się na rynku najpóźniej w czwartym kwartale 2023 roku. Na razie auto przechodzi rygorystyczny program testów w skład którego wchodzi podróż na dystansie 2,5 mln km prowadząca do czterech krańców świata. Zdaniem firmy z Goodwood, ma to być symulacja ponad 400 lat użytkowania bezemisyjnego Rolls-Royce’a.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *