Przejazd autostradą A2 znowu droższy

Od dzisiaj, 10 stycznia, rosną stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 na trasie Nowy Tomyśl – Konin. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady Świecko – Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian. Warto przypomnieć, że ostatnie podwyżki za jazdę Autostradą Wielkopolską miały miejsce w lutym ubiegłego roku.

Zmiana wysokości opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem oznacza, że aktualnie obowiązują następujące stawki:

  • 25 zł (więcej o 2 zł) – Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
  • 37 zł (więcej o 3 zł) – Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
  • 57 zł (więcej o 5 zł) – Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
  • 87 zł (więcej o 7 zł) – Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
  • 250 zł (więcej o 20 zł) – Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Podane stawki zawierają 23 proc. podatku VAT, ponieważ opłaty na koncesyjnych autostradach w Polsce są objęte podatkiem od towarów i usług, w przeciwieństwie do publicznych autostrad, na których takiego podatku się nie pobiera.

Koszt przejazdu Autostradą Wielkopolską na odcinku Świecko Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian. Kierowcy pojazdów kategorii 1 płacą w tym przypadku 18 zł za przejechanie 106 km.

(red)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *