Powstała spółka Stellantis Gliwice – od kwietnia będzie produkować samochody

Opel Manufacturing Poland oraz PSA Manufacturing Poland połączyły się w jedną firmę o nazwie Stellantis Gliwice. Już w kwietniu w śląskiej fabryce ruszy produkcja samochodów dostawczych.

Jak już pisaliśmy, 30 listopada ubiegłego roku dotychczasowy gliwicki zakład Opel Manufacturing Poland zakończył produkcję samochodów osobowych. Ostatnim autem, które opuściło linię montażową był czerwony Opel Astra przeznaczony dla klienta w Polsce. – To jeden z najważniejszych momentów w historii naszej firmy. Przełomowa zmiana profilu produkcyjnego na duże samochody dostawcze czyni nas współodpowiedzialnymi za ten ważny dla Stellantisa segment rynku. Jesteśmy na ostatniej prostej w przygotowaniach do uruchomienia produkcji dużych vanów dla marek grupy Stellantis: Peugeota, Citroena, Opla i Fiata – mówi Andrzej Korpak, były prezes zarządów Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, a od 3 stycznia 2022 roku – Stellantis Gliwice.

Otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie wpisu do KRS, co zakończyło formalności związane z połączeniem spółek Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland. Tym samym obie spółki przeszły do historii, otworzyliśmy natomiast nowy rozdział jako Stellantis Gliwice – powiedział PAP Andrzej Korpak.

Przypomnijmy, że Stellantis w Polsce posiada obecnie kilkanaście spółek i zakłady produkcyjne w Bielsku-Białej, Tychach i Gliwicach, które zatrudniają łącznie ponad 8 tys. pracowników.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *