Podsumowanie Poznań Motor Show 2022

Za nami cztery dni pełne wrażeń i emocji związanych z bezpośrednim kontaktem z motoryzacją. Międzynarodowe Targi Poznańskie podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show odwiedziło łącznie 57 tysięcy zwiedzających.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji targów była elektromobilność. Tak jak zmienia się branża motoryzacyjna, zmienia się także wydarzenie organizowane przez Grupę MTP. Nikogo nie zaskakuje już coraz częsty widok samochodów elektrycznych oraz premierowych modeli wyposażony w zeroemisyjny napęd.

To właśnie podczas Poznań Motor Show po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano w pełni elektryczne Renault Megane, Korando e-Motion od SsangYong oraz ET5 od Skywell. Oprócz tego zwiedzający mieli okazję zobaczyć z bliska nowego Range Rovera, który do tej pory został pokazany wyłącznie podczas online’owej prezentacji. Fani caravaningu mogli z kolei zapoznać się z najnowszym Renault Trafic w zabudowie kamperowej, który podczas Poznań Motor Show również miał swoją premierę.

O elektromobilności oraz przyszłości motoryzacji rozmawiano podczas Kongresu MOVE – największej i najważniejszej konferencji branżowej podczas Poznań Motor Show. W wydarzeniu, które miało miejsce pierwszego dnia targów wzięło udział wielu ekspertów i praktyków z branży e-mobility, reprezentujących różne sektory – od motoryzacji przez przemysł energetyczny po administrację publiczną. – Takie spotkania są potrzebne, choć tematyka staje się coraz trudniejsza, a dyskusje coraz bardziej poważne – zaznaczył Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, współorganizatora Kongresu.

Elektromobilność to nie wszystko

Liczne marki samochodowe i motocyklowe to tylko niewielka część atrakcji, jaką przygotowali organizatorzy. Przez cztery dni zwiedzający mogli spotkać znane osobistości ze świata motoryzacji i motosportu, na czele z Kubą Przygońskim, Bartoszem Zmarzlikiem, czy popularnymi dziennikarzami stacji TVN Turbo, takimi jak m. in. Grzegorz Duda i Przemek Szafrański, którzy przez trzy dni przygotowali wiele atrakcji i konkursów w swojej strefie.

Swoją wiedzę na temat elektromobilności można było sprawdzić na stoisku sponsora głównego tegorocznej edycji Poznań Motor Show – marki OTOMOTO. Zwiedzający mogli nie tylko zweryfikować to, co wiedzą na temat pojazdów elektrycznych, ale również dowiedzieć się czegoś nowego, dzięki ciekawostkom wyświetlanym w strefie. Na stoisku nie zabrakło również ciekawych pojazdów, takich jak Audi E-tron, Porsche Taycan, czy Nissan Leaf.

Na terenie zewnętrznym uczestnicy targów mogli z kolei obserwować pokazy motocyklowego stuntu oraz samochodowego driftu, w których wzięli udział m. in. Stunter13, Kamil „Nikson” Nikliborc i Dawid „Procent” Marach. Uzupełnieniem wydarzeń, które odbywały się poza pawilonami były Mistrzostwa Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych, które były jednocześnie pierwszą z eliminacji do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR

Targi Techniki Motoryzacyjnej

W ciągu ostatnich dni miłośnicy motoryzacji kierowali się na Międzynarodowe Targi Poznańskie nie tylko ze względu na Poznań Motor Show. W tym samym czasie, po czteroletniej przerwie zorganizowano również Targi Techniki Motoryzacyjnej, które gromadzą profesjonalistów z szeroko rozumianej branży warsztatowej. Podczas targów zaprezentowano wiele interesujących nowości produktowych. Wydarzenie było także okazją do wręczenia prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Złoty Medal MTP, Trade Press Award, Acanthus Aureus czy odznaki honorowej Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej, przyznanej przez Ministerstwo Infrastruktury.

O atrakcyjne nagrody walczyli również młodzi adepci techniki motoryzacyjnej, który mierzyli się ze sobą w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Samochodowej oraz Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Całość zwieńczyły liczne warsztaty i prelekcje. Tegoroczna edycja była także okazją do uczczenia wyjątkowego jubileuszu – 20-lecia działalności Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, które jest współorganizatorem TTM.

Kolejne edycje

Tegoroczne odsłony Poznań Motor Show i Targów Techniki Motoryzacyjnej pokazały ogromny głód spotkań i chęć bliskiego obcowania z motoryzacją. Przez 4 dni Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedziło 57 tysięcy zwiedzających. – Targi pozostają ważnym elementem budowania świadomości marki i relacji z klientami. To tutaj zwiedzający mogą dotknąć i sprawdzić prezentowane modele pojazdów – podkreśla Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Motor Show.

Kolejna edycja Poznań Motor Show odbędzie się w 2023 roku, z kolei na Targi Techniki Motoryzacyjnej przyjdzie nam poczekać dwa lata. Szczegółowe daty obu wydarzeń zostaną ogłoszone wkrótce.

Źródło: Informacja prasowa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.