Piotr Regulski nowym prezesem ElectroMobility Poland

Rada Nadzorcza ElectroMobility Poland S.A. zdecydowała o powołaniu na prezesa zarządu spółki Piotra Regulskiego. Nowy prezes zaczął pełnić swoje obowiązki 20 maja tego roku.

Decyzją rady ze składu zarządu spółki z dniem 19 maja 2024 r. został odwołany Paweł Poneta, który od 8 kwietnia br. pełnił obowiązki prezesa zarządu. Paweł Poneta pozostaje w radzie nadzorczej ElectroMobility Poland. W zarządzie spółki – na stanowisku członka zarządu ds. finansowych pozostał Sławomir Bekier.

Piotr Regulski jest specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego. Współpracował z firmami z branży usługowej, produkcyjnej i nowych technologii w kraju i za granicą. Do 2017 r. związany był z Grupą Impel, największą w Polsce grupą specjalizującą się w obsłudze procesów biznesowych i pomocniczych. Od 2019 r. był członkiem zarządu Ruch S.A., a w latach 2020-2021 pełnił funkcję prezesa zarządu tej firmy. W latach 2021-2022 zasiadał w zarządzie Energa Logistyka.

Przypomnijmy, że niedawno prezydent miasta Jaworzna wydał pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego samochodów elektrycznych marki Izera na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego, co formalnie umożliwia spółce ElectroMobility Poland rozpoczęcie prac budowlanych. Fabryka ma zostać wybudowana w dwóch etapach z maksymalną roczną zdolnością produkcyjną 300 tys. samochodów.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *