Piotr Pawlak prezesem Toyoty w Norwegii

Były szef polskiego oddziału Forda, Piotr Pawlak, z początkiem nowego roku obejmie stanowisko prezesa norweskiego przedstawicielstwa Toyoty. Zastąpi na tym stanowisku Dimitrisa Tripospitisa sprawującego tę funkcję od lipca 2019 roku.

Piotr Pawlak, do niedawna prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, poinformował na LinkedInie, że od 1 stycznia 2023 roku obejmie stanowisko prezesa przedstawicielstwa koncernu Toyota w Norwegii. Decyzja została ogłoszona podczas dorocznej konferencji dealerów spółki Toyota Norwegia. – Norwegia jest najbardziej innowacyjnym rynkiem w Europie, który przewodzi elektrycznej rewolucji. To, w połączeniu z faktem, że jestem wielkim fanem elektromobilności, samochodów bateryjnych i całego ekosystemu EV sprawia, że przyjazd tutaj spełnia moje marzenie – stwierdził przyszły szef norweskiej Toyoty.

Z końcem maja 2022 roku Piotr Pawlak pożegnał się ze stanowiskiem prezesa i dyrektora zarządzającego firmy Ford Polska, które to funkcje sprawował od 2020 roku. Jego następcą w Fordzie został węgierski menadżer Attila Szabó. Natomiast Pawlak od września tego roku objął stanowisko dyrektora ds. projektów strategicznych w Toyota Motor Europe.

Nowo mianowany szef norweskiego oddziału Toyoty jest synem Jacka Pawlaka, prezesa spółki Toyota Central Europe (wcześniej Toyota Motor Poland), który odpowiada za działalność i rozwój marek Toyota i Lexus w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. W 2012 roku został pierwszym w historii Polakiem zarządzającym polskim oddziałem Toyoty.

(red) Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *