Pierre Jalady dyrektorem Edenred Mobility i prezesem UTA Edenred

UTA Edenred, czołowy dostawca usług mobilności w Europie i spółka Edenred w dniu 1 kwietnia 2024 r. powołały na stanowisko prezesa zarządu Pierre’a Jalady. Jalady będzie również sprawował funkcję dyrektora generalnego Edenred Mobility w krajach regionu EMEA.

Jalady posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi firmami ujętymi w rankingu Global 100. Po ukończeniu studiów wyższych na kierunku ekonomia i finanse na uniwersytecie Sciences Po Grenoble pracował w dziale sprzedaży i marketingu w przedsiębiorstwie Hewlett Packard we Francji oraz Stanach Zjednoczonych, a następnie dołączył do Coface Group jako kierownik ds. międzynarodowego marketingu. Po ukończeniu programu Executive MBA w szkole biznesowej ESSEC, objął stanowisko dyrektora ds. marketingu w przedsiębiorstwie American Express France. Następnie pracował na różnych stanowiskach dla BMW Group, w tym: jako dyrektor generalny Mini France, wiceprezes i dyrektor Mini Europe i ostatnio – wiceprezes i dyrektor Mini w krajach Azji i Pacyfiku, Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Doświadczenie Pierre’a Jalady w dziedzinie mobilności, rozwiązań płatniczych i technologii, a także fachowa wiedza jego zespołu liderów, mają pomóc uczynić Edenred Mobility Europe partnerem biznesowym małych i dużych przedsiębiorstw, zapewniającym im rozwiązania z zakresu optymalizacji floty i mobilności.

Diane Coliche, dyrektor operacyjna ds. mobilności w Edenred powiedziała: Cieszymy się, że dołączył do nas Pierre, który posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie zarządzania międzynarodowego oraz sektorze motoryzacyjnym, w tym elektromobilności. Jako Dyrektor Generalny Edenred Mobility w krajach EMEA oraz Prezes Zarządu UTA Edenred, Pierre będzie kontynuował transformację naszego europejskiego przedsiębiorstwa prowadzącego działalność z zakresu mobilności i napędzał jego dalszy rozwój.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *