Pickup F-150 w salonach Grupy PGD

Polska jest siódmym europejskim krajem, w którym już można kupić w oficjalnej sieci legendarnego amerykańskiego pickupa F-150. Jego ceny rozpoczynają się od 419 900 złotych brutto. Umowę autoryzacyjną z Hedin US Motor, oficjalnym importerem modelu F-150 na Europę, podpisała spółka Grupy PGD.

Seria F jest najchętniej kupowanym pickupem w Stanach Zjednoczonych już od 47 lat. I to tylko jeden z powodów, dla których użycie w stosunku do tego samochodu określeń kultowy lub legendarny jest w pełni uzasadnione. Mimo że modele F-150 tworzy zespół Ford Pro i noszą one owalne logo na masce, to Europejczycy musieli trochę poczekać na rozpoczęcie oficjalnej sprzedaży, podobnie jak miało to miejsce z Mustangiem czy spalinowym Explorerem.

Nawiązanie przez nas współpracy z Hedin US Motor, oficjalnym europejskim dystrybutorem modelu F-150, wynika z zapotrzebowania klientów. Dotychczas legendarny pickup trafiał do Polski w indywidualnym imporcie, jednak klienci oczekują najlepszej opieki serwisowej i dostępności części zamiennych – mówi Mateusz Pruchnik, menadżer brandu F-150 w Grupie PGD.

A wiadomo, że oferta dużych pickupów jest na naszym rynku wyjątkowo skromna i ograniczona do modelu RAM 1500. Dlatego zainteresowanych samochodami z tego segmentu z pewnością ucieszy możliwość wyboru. Wśród zalet F-150 w porównaniu do modelu RAM, Mateusz Pruchnik wskazuje przede wszystkim na technologie wspierające uciąg przyczepy o masie nawet do 3,5 tony, oszczędność paliwa oraz systemy wspomagające kierowcę. Jego zdaniem także dzięki temu F-150 niezmiennie jest najchętniej kupowanym pickupem w USA.

Salon Multexim w Katowicach jest pierwszym i na razie jedynym punktem na mapie sieci dystrybucji F-150. Jak wyjaśnia Mateusz Pruchnik, Grupa PGD zaczyna sprzedaż F-150 od stolicy Górnego Śląska z uwagi na bardzo chłonny rynek oraz dobre skomunikowanie z innymi regionami. Nie kryje jednak, że firma planuje w najbliższym czasie ekspansję na kolejne regiony, na których działają salony Forda należące do Grupy PGD. Poza Katowicami są to Kraków, Warszawa i Wrocław.

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży, serwis Ford Multexim obejmuje samochody F-150 opieką posprzedażną (gwarancyjną i pogwarancyjną). Standardowa gwarancja na te modele wynosi 3 lata z limitem do 100 tys. km.

Ofertę F-150 tworzą wersje XLT, Lariat, Limited i Raptor. Wybierać możemy spośród dwóch silników: 3.5 V6 (również w układzie hybrydowym) oraz 5.0 V8 Coyote. Najtańszy F-150 XLT z silnikiem pięciolitrowym kosztuje 419 900 złotych brutto. Za najdroższą wersję F-150 Raptor przyjdzie nam zapłacić 773 900 złotych. Menadżer brandu F-150 w Grupie PGD zakłada, że największą popularnością będzie się cieszył F-150 5.0L V8 w wersji Lariat z pakietem Black Edition. Cena tej wersji wynosi 485 900 złotych brutto.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *