Opony Goodyear na wyposażeniu nowego Citroëna ë-C3

Nowy, w pełni elektryczny model Citroën ë-C3 będzie fabrycznie wyposażony w opony Goodyear EfficientGrip Performance 2. To partnerstwo to również kolejny krok w realizacji strategii marki Goodyear pod hasłem „Gotowi na EV”.

Dopełnieniem jego walorów nowego Citroëna ë-C3 będą opony letnie Goodyear EfficientGrip Performance 2 o bardzo niskich oporach toczenia, które pomagają zwiększyć wydajność pojazdu, a tym samym jego zasięg. Opona ta charakteryzuje się elastycznym wzorem bieżnika, który pomaga zmniejszyć liczbę pęknięć spowodowanych nierówną nawierzchnią drogi, co przekłada się na dobrą trwałość.

Goodyear i Citroën od lat współpracują na rzecz zrównoważonego rozwoju. W 2022 r. Goodyear opracował koncepcyjną oponę Eagle GO do samochodu koncepcyjnego Citroën Oli. Jej mieszanka bieżnika niemal w całości została wykonana z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł lub z recyklingu.

To partnerstwo wpisuje się również w nową strategię Goodyeara pod hasłem „Gotowi na EV”. W ramach jej założeń, producent wprowadził dwa nowe oznaczenia Electric Drive Technology (EDT) i Electric Drive Ready (EDR), które są widoczne na bocznych ścianach wszystkich opon przeznaczonych dla pojazdów EV i PHEV, montowanych jako część oryginalnego wyposażenia, zarówno w modelu ë-C3, jak i innych pojazdach. Sygnalizują one zastosowanie w tych produktach specjalnego zestawu technologii zaprojektowanych tak, aby sprostać szczególnym wymaganiom pojazdów elektrycznych. Opony oznaczone takim symbolami charakteryzują się wyższą nośnością, pewnym prowadzeniem oraz zmniejszonym poziomem hałasu.

Jesteśmy dumni, że Citroën wybrał naszą markę jako dostawcę opon na oryginalne wyposażenie nowego ë-C3. Nasza letnia opona EfficientGrip Performance 2 charakteryzuje się właściwościami, które doskonale uzupełniają możliwości tego modelu, podkreślając nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla sektora pojazdów elektrycznych oraz w rozwój przyszłości mobilności elektrycznej” – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. pierwszego wyposażenie w segmencie opon osobowych w regionie EMEA.

Źródło: Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *