Opona UltraContact NXT z nagrodą German Award for Sustainability Projects

Jury German Award for Sustainability Projects uznało oponę Continental UltraContact NXT za jeden z najlepszych projektów pod kątem zrównoważonego rozwoju w Niemczech. Dzięki udziałowi do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC Plus, jest to jak dotąd najbardziej zrównoważone ogumienie marki.

Opona UltraContact NXT zdobyła już kilka nagród od momentu wprowadzenia na rynek, w tym nagrodę Sustainability Award podczas Swiss Automotive Show Innovation Awards 2023, International Design Award 2023 i German Innovation Award 2024.

Cieszymy się z otrzymania tej prestiżowej nagrody. Potwierdza ona nasze zaangażowanie w opracowywanie zrównoważonych rozwiązań dla mobilności przyszłości” – mówi Maria Hanczuch, Head of Program Management Private Mobility Tires w Continental. „UltraContact NXT to pierwsza seryjnie produkowana opona do samochodów osobowych z tak dużym udziałem zrównoważonych materiałów. Będziemy nadal opracowywać innowacyjne produkty i technologie, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju w branży motoryzacyjnej” – dodaje.

Wszystkie dostępne rozmiary opony UltraContact NXT osiągają najwyższą ocenę na etykiecie UE („A”) w zakresie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Opona UltraContact NXT łączy w sobie maksymalne bezpieczeństwo i osiągi ze szczególnie wysokim udziałem surowców odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy.

Continental ciężko pracuje nad rozwojem innowacyjnych technologii i zrównoważonych rozwiązań. Czyniąc to, firma bacznie nadzoruje cały łańcuch wartości – od pozyskiwania zrównoważonych surowców po recykling zużytych opon. Do 2030 roku producent opon klasy premium dąży do tego, aby jego opony zawierały ponad 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu.

Nagroda German Award for Sustainability Projects przyznawana jest corocznie pod patronatem byłej Federalnej Minister Gospodarki Brigitte Zypries przez Niemiecki Instytut Jakości Usług we współpracy z DUP Unternehmer i ntv. Celem jest wyróżnienie zrównoważonych projektów, zainspirowanie innych firm oraz uczynienie zrównoważonego rozwoju widocznym na wszystkich poziomach, od małych do dużych firm. Nagroda opiera się na 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w obszarach społecznych, gospodarczych i środowiskowych.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *