Opona Continental zdobywa prestiżowe nagrody za wzornictwo

Jeśli chodzi o estetykę kół samochodowych, to zwykle zwraca się uwagę przede wszystkim na efektowne felgi, tymczasem SportContact™ 7 firmy Continental udowadniają jednak, że opony mogą również robić wrażenie pod względem formy, wzornictwa i funkcjonalności.

Nowa opona sportowa z Hanoweru zdobyła właśnie dwie spośród najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród w dziedzinie designu – Red Dot Award: Product Design oraz iF Design Award. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz sportowy okręt flagowy nie tylko przekonał do siebie fanów motoryzacji, ale także, że eksperci w dziedzinie wzornictwa z całego świata docenili naszą pracę, przyznając nam ważne nagrody” – powiedział Enno Straten, szef działu strategii, analiz i marketingu opon EMEA w Continental.

Tworząc nową oponę projektanci kierowali się trzema głównymi celami: po pierwsze, opracowanie godnej zaufania następnej generacji dla długiej linii udanych opon SportContact™. Po drugie, opracowane innowacje powinny być możliwie najbardziej zauważalne. I po trzecie, język projektowania musiał być zgodny z językiem projektowania nowoczesnych samochodów sportowych.

W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji, 48 członków międzynarodowego jury Red Dot 2022 indywidualnie oceniło każde ze zgłoszeń z 60 krajów do nagrody Red Dot: Product Design. Nagrody otrzymały tylko te produkty, które przekonały ekspertów wyjątkową jakością wzornictwa – w tym opona Continental SportContact™ 7. Zdaniem jury, nagrodzone firmy swoimi zgłoszeniami wyznaczyły nowe standardy w branży wzornictwa. Dr Peter Zec, inicjator i dyrektor generalny Red Dot, komentując konkurs w 2022 roku stwierdził: „W tym roku konkursowym szczególnie uderzyła mnie wyraźna kreatywność, jaką wykazywały nagrodzone produkty. To, że wciąż istnieją projekty, które zaskakują formą i funkcjonalnością, jest naprawdę imponujące i godne pochwały”.

Sportowa opona UHP zdobyła również tegoroczną nagrodę iF Design Award, stając się tym samym jednym ze zwycięzców znanego na całym świecie konkursu wzornictwa. Nagroda została przyznana w obszarze „Produkt”, w kategorii „Samochód/pojazd”. iF Design Award jest przyznawana raz w roku przez najstarszą na świecie niezależną instytucję zajmującą się wzornictwem, iF International Forum Design GmbH. Opona SportContact™ 7 zachwyciła 132-osobowe międzynarodowe jury przede wszystkim swoją innowacyjną formą i funkcjonalnością. A liczba kandydatów była duża: jurorzy przyznawali znak jakości wyłaniając zwycięzców spośród prawie 11 000 zgłoszeń z 57 krajów.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.