Opel Frontera wraca w wersji elektrycznej

Opel ogłosił, że jeszcze w tym roku powróci do nazwy Frontera. Nowy model SUV-a będzie pierwszym samochodem niemieckiej marki produkowanym seryjnie z nowym logo Opel Blitz. Frontera AD 2024 od samego początku będzie dostępna z napędem w pełni elektrycznym.

Nazwa Frontera idealnie pasuje do naszego nowego, ekscytującego modelu SUV-a. Będzie on modelem z pewnym siebie charakterem i pozycjonować się będzie w samym centrum rynku – powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel.

Wprowadzenie na rynek wariantu elektrycznego nowego Opla Frontera wraz z premierą w pełni elektrycznej odmiany kolejnej generacji Grandlanda, również zaplanowaną na ten rok, to ważne kamienie milowe w procesie transformacji firmy z Rüsselsheim w markę w pełni elektryczną. Opel będzie wówczas oferować co najmniej jeden model z napędem elektrycznym w każdej swojej linii modelowej.

Szeroka gama elektrycznych modeli tej marki już dziś obejmuje czterokołowca Rocks Electric, Corsę Electric, Mokkę Electric, Astrę Electric i Astrę Sports Tourer Electric, a także nowe osobowe vany Combo Electric i Zafirę Electric. Ponadto już teraz dostępne są wersje elektryczne całej gamy samochodów dostawczych – w tym nowe Combo Electric, Vivaro Electric oraz Movano Electric.

W najbliższych tygodniach marka ma pokazać pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontera oraz przekaże więcej szczegółowych informacji na temat tego modelu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *