Onninen z Arval w kierunku elektromobilności

Ogólnopolska sieć hurtowni elektryczno-hydraulicznych Onninen rozpoczyna współpracę z Arval Service Lease Polska i wprowadza do swojej floty pierwszy w pełni elektryczny samochód – Skodę Enyaq. Łącznie firma wynajmie od Arval 84 pojazdy, a wśród nich oprócz zeroemisyjnego modelu znajdą się m.in. hybrydy plug-in Skoda Octavia IV. Enyaq już trafił do firmowej floty, pozostałe samochody zostaną przekazane na przełomie października i listopada. Onninen postawił w swojej flocie w całości na markę Skoda, a pojazdy dostarczy Carsed.

Pierwsze w pełni elektryczne auto we flocie Onninen wyjechało na trasę w lipcu.

Właśnie wprowadzamy na drogi nasz pierwszy samochód elektryczny. Pora dotknąć nowej technologii, bo wiemy, że wkrótce będzie to standard. Skoda Enyaq odwiedzi wszystkie oddziały Onninen i każdy użytkownik floty na terenie Polski będzie miał okazję poznać i wypróbować elektryka. Zadbaliśmy również o jego oryginalny wygląd, dzięki czemu z pewnością będzie przyciągał oko wielbicieli motoryzacji – mówi Wiktor Kępiński, dyrektor zarządzający Onninen.

Cała flota wynajęta przez firmę będzie liczyła 84 pojazdy. Samochody będą pracowały na terenie całej Polski – większość będzie wykorzystywana przez przedstawicieli handlowych, zaś część będzie przeznaczona dla kadry menedżerskiej. Pojazdy wynajmowane są w ramach 36-miesięcznego kontraktu z firmą Arval, liderem rynku wynajmu i zrównoważonej mobilności. Oprócz finansowania Arval zapewnia pełną obsługę pojazdów, ubezpieczenie oraz pojazdy zastępcze w razie potrzeby.

Cieszymy się, że kolejna firma rozpoczyna transformację energetyczną floty we współpracy z Arval. Od dłuższego czasu rozbudowujemy naszą ofertę w taki sposób, by stać się naturalnym partnerem dla przedsiębiorstw szukających wsparcia we wdrażaniu niskoemisyjnych napędów. Sprzyja temu nasz nowy pakiet Go Electric, który pozwala przełamać bariery dla rozwoju elektromobilności m.in. poprzez rozwiązania ułatwiające ładowanie pojazdów na co dzień i w trasie. Bardzo chętnie będziemy towarzyszyć firmie Onninen w dalszym budowaniu ekologicznej floty – mówi Klaudia Nita, business manager Arval Service Lease Polska.

Onninen już od 2019 roku inwestuje też w stacje ładowania przy swoich centrach dystrybucyjnych, więc elektryfikacja floty była tylko kwestią czasu. Pierwsza stacja powstała przy centrum dystrybucyjnym firmy w Teolinie koło Łodzi. Potem pojawiły się bardziej nowoczesne punkty ładowania w Toruniu i Gdańsku, a w najbliższym czasie stacje pojawią się również przy oddziałach Onninen Express w Lublinie i Opolu.

We flocie 84 pojazdów zamówionych przez firmę znajdą się także modele: Skoda Octavia IV, Skoda Octavia, Skoda Superb i Skoda Scala. – Jest nam bardzo miło, że firma Oninnen postanowiła nam zaufać oraz, że mamy możliwość współpracowania z takim kontrahentem. Niezmiernie mocno cieszy nas fakt wyboru aut z niekonwencjonalnym napędem. Kierunek ten jest bardzo pożądany. Marka Škoda mocno angażuje się w rozwój aut z napędem alternatywnym, zwracając uwagę na dbałość o nasze środowisko. Škoda Enyaq to nasz pierwszy SUV z napędem elektrycznym, który zdobył serca użytkowników. Motywuje nas to dalszej pracy i rozwoju w tym kierunku – mówi Agnieszka Krawentek z Działu Handlowego Škoda.

Wszystkie zamówione przez Onninen pojazdy zostaną dostarczone przez autoryzowanego dealera Skody, firmę Carsed. – Od samego początku naszej obecności na rynku flotowym współpracujemy z firmami Onninen i Arval. Podstawą naszej pracy jest budowanie partnerskich relacji i zaufania Klientów. Stale się rozwijamy, by spełniać oczekiwania. Specjalnie dla naszych klientów wybudowaliśmy wyjątkowy obiekt, jakim jest Centrum Flotowe, gdzie w komfortowych warunkach możemy wydać nawet 40 samochodów. Co więcej, użytkownicy mogą u nas zostawić swoje dotychczasowe auto, a w trzech w pełni wyposażonych salach konferencyjnych odbyć szkolenia. Firmy takie, jak Onninen i Arval wskazują właściwy kierunek zmian, jakie nadchodzą w motoryzacji – mówi Zenon Płudowski, kierownik salonu Škoda Carsed.

Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *