Omoda i Jaecoo wchodzą na polski rynek

Koncern Chery Automobile zaprezentował w Warszawie modele Omoda 5, Omoda E5 i Jaecoo 7, a także ogłosił listę autoryzowanych dealerów obu marek w Polsce. To kolejny chiński producent, który planuje ekspansję w naszym kraju.

Chery Automobile, do którego należą marki Omoda i Jaecoo, od 21 lat zajmuje pierwsze miejsce w eksporcie samochodów osobowych wśród chińskich marek. W 2023 roku koncern sprzedał na całym świecie 1,88 mln pojazdów, co oznacza wzrost o 52% w stosunku rok do roku. Spośród nich 930 tys. zostało wyeksportowanych, co oznacza wzrost o 100% rok do roku. Pojazdy produkowane przez Chery oferowane są w 80 krajach, a globalna baza klientów liczy ponad 13 milionów. Na razie samochody powstają w Państwie Środka, ale wkrótce ruszy produkcja w zakładzie pod Barceloną. Ponadto od 2018 roku funkcjonuje europejskie centrum rozwojowe Omody pod Frankfurtem, które odpowiada m.in. za dostosowanie samochodów do warunków europejskich

Podczas spotkania w Warszawie Jochen Tüting, dyrektor zarządzający Chery Europe GmbH, przedstawił strategię produktową oraz wybrane parametry i specyfikacje modeli Omoda 5 (silnik benzynowy 1.6 T-GDi o mocy 150 KM i 7-biegową skrzynią DCT), Omoda E5 (silnik elektryczny o mocy 204 KM, akumulator 61 kWh i 430 km zasięgu) i Jaecoo 7 (silnik 1.6T-GDI/150 KM i skrzynia 7DCT – ten sam co w Omodzie 5).

Natomiast Eric Zheng, dyrektor Omoda i Jaecoo Polska, przedstawił plany rynkowe oraz rozwoju współpracy z polską siecią dealerów oraz poprowadził symboliczną ceremonię podpisania umów dealerskich. Na razie w sieci znalazło się 15 autoryzowanych dealerów, ale do końca roku będzie ich 30. Plany zakładają, że w 2025 będzie działać już 45 punktów w największych polskich miastach.

Warto podkreślić, że na wszystkie modele obowiązuje gwarancja na 7 lat lub 150 tys. km, w tym bezpłatna 7-letnia pomoc drogowa dla wszystkich sprzedanych i serwisowanych pojazdów. Ceny przedstawionych modeli zostaną ogłoszone w sierpniu.

Tomasz Szmandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *