Nowy zarząd Alphabet Polska

Od 1 sierpnia zmienił się zarząd Alphabet Polska Fleet Management – nowym CEO i prezesem został George Belsis, pozostając jednocześnie na dotychczasowym stanowisku CEO BMW Financial Services Polska. Nowym CFO i członkiem zarządu został Andreas Koser, CFO BMW Financial Services Polska, natomiast Aymeric Poilpot, dotychczasowy CFO Alphabet Polska, będzie pełnił funkcję prokurenta oraz obejmie nowoutworzone stanowisko Chief Risk Officer’a (CRO) dla obu spółek – Alphabet Polska oraz BMW Financial Services Polska

Zmiany w strukturach zarządu Alphabet Polska, spółki należącej do Grupy BMW, zostały podyktowane chęcią połączenia najsilniejszych stron obu spółek – Alphabet oraz BMW Financial Services – tak, aby wspólnie mogły one zaoferować klientom lepszą jakość oraz wydajność we współpracy. Alphabet Polska niezmiennie będzie się specjalizował w usługach wynajmu długoterminowego aut wszystkich marek dostępnych na polskim rynku.

Geoge Belsis, nowy CEO oraz prezes zarządu Alphabet Polska, doskonale zna specyfikę polskiego rynku. Od 2015 r. pełnił on funcję CFO, a przez ostatnie 3 lata funkcję CEO w BMW Financial Services Polska. Z Grupą BMW jest związany od 2006 r. – począwszy od stanowisk w BMW Austria Bank w Atenach, poprzez funkcję Country Controller’a dla rejonu Europy w Monachium, Head of Risk Management & Controlling w BMW Austria Bank w Atenach oraz Country & Risk Controller’a w BMW Bank w Monachium.

Andreas Koser, nowy CFO oraz członek zarządu Alphabet Polska, związany jest z naszym rynkiem od października 2021 r. kiedy objął stanowisko CFO w BMW Financial Services Polska. Z Grupą BMW jest związany od 1997 r. kiedy jako magister administracji biznesowej, dołączył do zespołu na stanowisku managera Group Reporting w Monachium. Następnie pracował jako główny księgowy w fabryce silników BMW w Birmingham (Wielka Brytania), jako Senior Manager w Corporate Strategy w Monachium, oraz jako Head of Supplier Risk Management w zakupach w Monachium. W 2016 roku objął stanowisko CFO w BMW Financial Services South Africa w Johannesburgu, a w październiku 2021 roku stanowisko CFO w BMW Financial Services Polska.

Aymeric Poilpot, dotychczasowy CFO Alphabet Polska, będzie pełnił funkcję prokurenta Alphabet Polska, obejmując jednocześnie nowoutworzone stanowisko Chief Risk Officer’a (CRO) dla obu spółek – Alphabet Polska i BMW Financial Services Polska. Aymeric jest związany z Grupą BMW od 2000 r – przez pierwszych 15 lat w BMW Finance we Francji, gdzie na przestrzeni lat awansował do stanowiska CRO, a następnie w BMW Bank w Monachium. Przez ostatnich 5 lat Aymeric z powodzeniem pełnił obowiązki CFO w Alphabet Polska.

Michał Chudzik, Chief Sales Officer (CSO) oraz Iwona Mitek, Chief Operational Officer (COO) pozostają na swoich stanowiskach, niezmiennie pełniąc także funkcję Prokurentów Alphabet Polska. Natomiast Helmut Hoidn, dotychczasowy CEO Alphabet Polska obejmuje nowe obowiązki w centrali Grupy BMW w Monachium.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.