Nowy Volkswagen Tiguan w Polsce

Volkswagen zaczął przyjmować zamówienia na model Tiguan drugiej generacji. Ceny w Polsce zaczynają się od 97 980 zł.

W gamie znajduje się sześć wersji napędowych:

– 1.4 TSI o mocy 125 KM z 6-biegową przekładnią mechaniczną,
– 1.4 TSI o mocy 150 KM z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub 6-stopniową dwusprzęgłową DSG,
– 2.0 TSI o mocy 180 KM z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG,
– 2.0 TDI o mocy 115 KM z 6-biegową przekładnią mechaniczną,
– 2.0 TDI o mocy 150 KM z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub 7-stopniową dwusprzęgłową DSG,
– 2.0 TDI o mocy 190 KM z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

W napęd na cztery koła 4MOTION mogą być wyposażone wersje napędzane motorem benzynowym 2.0 TSI (180 KM) oraz mocniejszymi odmianami jednostki 2.0 TDI (150 KM i 190 KM). W porównaniu do poprzednika, nowy Tiguan jest lżejszy i ma bardziej przestronne wnętrze. Bagażnik urósł o 145 l i ma pojemność 615 l.

Cennik Tiguan

W standardowym wyposażeniu znajdą się m.in. systemy monitorowania otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania „City”, utrzymywania pasa ruchu Lane Assist, wykrywania zmęczenie kierowcy, sygnalizowania o spadku ciśnienia powietrza w oponach, siedem poduszek powietrznych (czołowe i boczne dla kierowcy i pasażera, kurtynowe i kolanowa po stronie kierowcy) oraz system stabilizacji toru jazdy ESP wraz z ASR, ABS, EDS, MSR, asystentem siły hamowania i stabilizacją toru jazdy z przyczepą. Seryjne są także klimatyzacja, czujnik deszczu i czujnik zmierzchu.

W chwili wprowadzenia modelu na rynek bezpłatnie oferowany jest Pakiet Premium, w którego skład wchodzą m.in. reflektory LED (światła dzienne, mijania i drogowe), system radiowy Composition Media z dotykowym ekranem o przekątnej ośmiu cali z ośmioma głośnikami (w wersji highline system nawigacji Discover Media) oraz system bezkluczykowego uruchamiania pojazdu.

Źródło: Volkswagen