Nowy Opel Combo-e Cargo już na polskim rynku

Klienci w Polsce już mogą składać zamówienia na nowego Opla Combo-e Cargo. Ceny tego w pełni elektrycznego modelu użytkowego zaczynają się od 146 750 zł. Oprócz największej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej i ładowności (odpowiednio 4,4 m3 i 800 kg), kompaktowy van w wersji z kabiną załogową zapewnia miejsce dla czworga pasażerów i kierowcy.

W zależności od warunków jazdy Combo-e Cargo może przejechać na jednym ładowaniu akumulatora nawet 275 kilometrów (wg WLTP3), natomiast uzupełnienie energii do 80 proc. pojemności akumulatora na trwa około 30 minut.

Zielony” pomocnik

Podobnie jak nagradzane wersje z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, również bezemisyjny van oferuje najobszerniejszy w tej klasie pakiet technologii i systemów wspomagających prowadzenie pojazdu. Obejmuje ono między innymi: system wykrywający zmęczenie kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych i system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z funkcją ochrony pieszych i automatycznym hamowaniem awaryjnym. Szczególnie istotny dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi jest system Surround Rear Vision, który pomaga zapobiegać wypadkom z udziałem rowerzystów i pieszych przy skręcaniu w prawo. Zestaw dwóch kamer zapewnia widoczność do tyłu oraz strefy z boku pojazdu.

Furgon Combo-e Cargo jest adresowany do zwolenników elektrycznej, „zielonej” mobilności, takich jak właściciele jednoosobowych i małych firm działających głównie na obszarach metropolitalnych, gdzie do centrum miasta często mogą wjeżdżać wyłącznie samochody elektryczne. Nowy model jest dostępny w dwóch długościach nadwozia: w odmianie 4,40 m ma rozstaw osi 2785 mm i może przewozić przedmioty o długości do 3090 mm, przy przestrzeni ładunkowej do 3,8 m3. Przedłużona wersja XL mierzy 4,75 m przy rozstawie osi 2975 mm i przestrzeni ładunkowej 4,4 m3, w której zmieszczą się przedmioty o długości do 3440 mm.

Combo-e Cargo może przewieźć do 800 kg ładunku i ma największy uciąg w swoim segmencie — może holować przyczepę o masie do 750 kg. Auto jest też dostępne w wersji przystosowanej do przewozu osób. Vanem opartym na przedłużonej odmianie XL może podróżować łącznie pięć osób, wraz z towarem lub sprzętem przewożonym bezpiecznie za ścianką działową (z klapką ułatwiającą transport szczególnie długich przedmiotów). Ceny tej wersji zaczynają się od 155 300 zł.

Napęd elektryczny nie tylko do miasta

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 100 kW (136 KM), rozwijającemu 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, Combo-e Cargo sprawdza się nie tylko na miejskich ulicach, ale także poza obszarem zabudowanym. W zależności od wersji auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,2 sekundy, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 135 km/h. Zaawansowany system odzyskiwania energii z hamowania działający w dwóch trybach wybieranych przez użytkownika dodatkowo zwiększa efektywność pojazdu.

Akumulator trakcyjny Combo-e Cargo może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury: za pomocą ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a także z domowego gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 proc. na publicznej stałoprądowej stacji ładowania o mocy 100 kW zajmuje niespełna 30 minut.

Klienci, którzy potrzebują większego prześwitu i lepszej przyczepności na błotnistej, piaszczystej lub zaśnieżonej nawierzchni, mogą zamówić model z pakietem budowlanym i elektronicznym systemem kontroli trakcji IntelliGrip.

Nowy Combo-e Cargo dołącza do Vivaro e jako najnowszy przedstawiciel rodziny w pełni elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych marki Opel. Kolejnym modelem z tej serii będzie Movano-e, którego premiera jest zaplanowana jeszcze w tym roku. Oznacza to, że do końca 2021 r. cała gama lekkich użytkowych Opli będzie dostępna w wersji elektrycznej. Przypomnijmy, że należąca do Grupy PSA niemiecka marka planuje elektryfikację wszystkich swoich modeli osobowych i dostawczych do 2024 r.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *