Nowy Mercedes GLC także w wersji Coupé

Po ubiegłorocznej premierze Mercedesa GLC drugiej generacji, na rynku pojawi się także usportowiona odmiana tego modelu, czyli Coupé. Pierwsze egzemplarze nowej wersji nadwoziowej niemieckiego SUV-a trafią do europejskich salonów w lipcu.

Wszystkie wersje silnikowe nowego GLC Coupé będą już zelektryfikowane. Mercedes zapowiada cztery wersje napędowe z miękką hybrydą. Trzy kolejne warianty silnikowe to już bardziej zaawansowana konstrukcja, czyli hybrydy typu Plug-in (PHEV). Producent podkreśla, że ich zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym jest wystarczający, aby sprostać codziennym potrzebom większości kierowców. Przykładowo wariant GLC 300 de 4MATIC (335 KM/750 Nm) jest w stanie pokonać „na prądzie” między 113 a 130 kilometrów. Auto w omawianej konfiguracji przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 6,4 sekundy.

Współczynnik oporu powietrza nowego Mercedesa GLC wynosi Cd=0,27. Energia elektryczna gromadzi się w wysokonapięciowym akumulatorze o pojemności 31,2 kWh, a pełne naładowanie baterii za pomocą opcjonalnej ładowarki prądu stałego (DC) o mocy 60 kW trwa ok. 30 minut. Standardowe wyposażenie obejmuje trójfazową ładowarkę AC o mocy 11 kW.

Nowa odmiana modelu GLC mierzy 4763 mm długości. Jest zatem o 31 mm dłuższa oraz o 5 mm wyższa od poprzedniczka. Rozstaw kół wzrósł o 6 mm z przodu (do 1627 mm) i o 23 mm z tyłu (do 1640 mm). Zwiększenie długości dotyczy zarówno rozstawu osi, jak i na nawisów. Szerokość karoserii pozostała natomiast bez zmian (1890 mm). Bagażnik ma pojemność od 545 do 1490 l w miękkich hybrydach oraz od 390 do 1335 l w hybrydach typu Plug-in. Do standardowego wyposażenia należy m.in. elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika Easy Pack.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *