Nowy dyrektor operacyjny marki Cupra

Sven Schuwirth został nowym dyrektorem operacyjnym marki Cupra. Niemiec dołączył do firmy w czerwcu 2021 roku jako szef cyfrowej strategii biznesowej, korporacyjnej i produktowej. W tym czasie odegrał kluczową rolę w rozwoju marki Cupra, kierując ekspansją na nowe rynki, m.in. na Australię.

Sven Schuwirth jest bardzo zdolnym managerem z wielką wizją na temat przyszłych trendów w motoryzacji, który nie boi się przesuwać granic. Czuję, że pod jego kierownictwem wchodzimy w całkiem nową erę – powiedział prezes Cupry, Wayne Griffiths.

Nowy dyrektor operacyjny objął stanowisko 1 marca i podlega bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Wayne’owi Griffithsowi. Schuwirth zastąpił dotychczasowego COO Antonino Labate.

Chciałbym podziękować Antonino Labate, który jako jeden z pierwszych uwierzył w potencjał Cupry. To dzięki jego zaangażowaniu w zaledwie 5 lat marka odniosła olbrzymi sukces. Życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość – dodał Griffiths.

Sven Schuwirth może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej w takich obszarach jak sprzedaż, marketing i strategia cyfrowa. Po studiach z zakresu zarządzania i inżynierii biznesu na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim, związany był z takimi markami jak: Audi, BMW i Volkswagen.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *