Nowi liderzy Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Prezesem zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) na 2023 rok został Jacek Pryczek (Goodyear), który zastąpił na tym stanowisku Radosława Bółkowskiego (Bridgestone). Natomiast wiceprezesami zostali Anna Burakowska (Continental) oraz Rafał Spirydon (Hankook).

Członkowie Związku są przedstawicielami największych w Polsce i na świecie producentów opon. Reprezentują branżę zatrudniającą bezpośrednio w naszym kraju ponad 11 tys. pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych. Codziennie z tych fabryk wyjeżdża ponad 135 tys. opon z napisem „made in Poland” do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, czy maszyn rolniczych i przemysłowych.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego to nasz wspólny wkład w zwiększanie świadomości kierowców co do wpływu opon na bezpieczeństwo drogowe. Każda z firm członkowskich patrzy na swoje produkty w szerszym kontekście niż tylko sprzedaż opon na rynek. Skoro już produkujemy wszyscy najlepsze opony, to warto, żeby dzięki ich świadomej eksploatacji i serwisowaniu przynosiły cenny efekt w poprawie bezpieczeństwa. Temu m.in. służy kampania #OponyMająMoc, w której pokazujemy – także przez testy na torze – jak ważna jest prosta dla każdego zasada 3xP, czyli porządne opony, profesjonalny serwis, prawidłowa eksploatacja. Wychodzimy także z ofertą działań szkoleniowych, żeby sprofesjonalizować usługi oponiarskie. W ostatnim roku otworzyliśmy Akademię PZPO, w której organizowane są szkolenia oponiarskie podstawowe i zaawansowane na nowoczesnych maszynach i w nowoczesnym budynku, prowadzone przez najlepszych trenerów w branży. W tym roku przygotowujemy nowe szkolenia m.in. z obsługi opon motocyklowych, ciężarowych, rolniczych oraz obsługi instalacji wysokiego napięcia w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Można więc powiedzieć, że działamy wielotorowo – zarówno dla kierowców, jak i dla serwisów, żeby wzmocnić świadomość z jednej strony i umiejętności z drugiej. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w tych działaniach aktywnie jako prezes Związku – mówi Jacek Pryczek, nowy prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Jacek Pryczek karierę zawodową w branży oponiarskiej rozpoczął w 1994 roku w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A., na rok przed nabyciem udziałów w spółce przez koncern Goodyear. Do 2006 roku zajmował różne stanowiska w działach: zakupów, prawnym, sprzedaży i marketingu, a także jako członek zarządu. Pełnił również funkcję dyrektora handlowego Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. W 2006 roku powołano go na stanowisko dyrektora generalnego organizacji Goodyear Bliski Wschód i Afryka. Od stycznia 2008 r. do czerwca 2014 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica SA, jednocześnie jako dyrektor generalny Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. odpowiadając za rynek Polski i Ukrainy. W latach 2013 – 2017 pełnił rolę dyrektora zarządzającego Goodyear w regionie Europa Centrum, a w latach 2018-2019 dyrektora generalnego Goodyear w regionie Europa Wschód. W latach 2018-2021 zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego kanałem dystrybucji Retail Europa, a od 2021 pełni rolę dyrektora ds. Rozwoju Kanału Detalicznego Goodyear Europa. Od 2013 roku równolegle sprawuje funkcję prezesa zarządu Goodyear Polska Sp. z o.o., a od 2014 roku jest też przewodniczącym rady nadzorczej w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *