Nowe Subaru BRZ wchodzi do sprzedaży w Niemczech

Subaru wprowadziło na rynek niemiecki model BRZ nowej generacji, który dzieli podstawowe elementy konstrukcyjne z Toyotą GR86. Japońskie coupe dostępne jest w wersji tylnonapędowej z silnikiem wolnossącym 2,4 l o mocy 234 KM, a jego ceny u naszych zachodnich sąsiadów zaczynają się od ok. 40 tys. euro.

Coupe spod znaku Plejad, dysponujące kabiną pasażerską z układem siedzeń 2+2, kosztuje w kraju nad Renem od 38 990 euro. Napęd zapewnia silnik spalinowy o pojemności 2,4 l w układzie przeciwsobnym (typu boxer). Jednostka rozwija moc rzędu 234 KM oraz do 250 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego przy 3700 o/m. Lista wyposażenia standardowego tego ważącego zaledwie 1275 kg pojazdu zawiera m.in. elektryczne składane lusterka boczne, przednie fotele z możliwością podgrzewania, klimatyzację automatyczną (dwustrefową) oraz kamerę cofania.

Jak dotąd nie podano informacji dotyczących ewentualnych planów wprowadzenia nowego Subaru BRZ na polski rynek. W naszym kraju oferta generalnego importera japońskiej marki obejmuje aktualnie cztery modele. Są to: Outback, Forester i XV oraz wyposażone w napęd elektryczny Subaru Solterra.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *