Nowe produkty w usłudze BMW Financial Services i Alphabet

Nowe BMW lub Mini prosto z salonu i stała miesięczna kwota obejmująca zarówno finansowanie, jak i kompleksową obsługę pojazdu. Teraz w nowej wspólnej usłudze Comfort Lease Plus i Leasing Plus, poza znanymi już pakietami serwisowymi, klienci mogą skorzystać z dodatkowych usług zarezerwowanych wcześniej głównie dla flot. W przypadku firm, wachlarz dostępnych usług obejmuje dodatkowo karty paliwowe z odroczoną płatnością i jedną zbiorczą fakturą miesięcznie.

BMW Financial Services Polska i Alphabet Polska Fleet Management, spółki Grupy BMW specjalizujące się w finansowaniu i kompleksowej obsłudze pojazdów połączyły siły, aby zaproponować swoim klientom nowy produkt. Comfort Lease Plus i Leasing Plus to usługi, które w praktyce oznaczają minimum formalności związanych z leasingiem nowego auta w połączeniu z jego obsługą w ramach jednej stałej miesięcznej raty.

– Comfort Lease Plus i Leasing Plus to usługi obejmujące finansowanie BMW Financial Services w połączeniu z obsługą serwisową i dodatkowymi usługami zapewnianymi przez Alphabet – mówi George Belsis, CEO BMW Financial Services i Alphabet Polska. – Obejmują one m.in. sezonową wymianę i przechowywanie kół, obsługę likwidacji szkód i assistance. Oferta, do tej pory adresowana do przedsiębiorców, jest od niedawna dostępna również dla klientów indywidualnych. W przypadku firm, wachlarz dostępnych usług obejmuje dodatkowo karty paliwowe dające możliwość zakupu paliwa z odroczoną płatnością i jedną zbiorczą fakturą miesięcznie.

Wspólny produkt w odpowiedzi na oczekiwania rynku

Ideą przyświecającą stworzeniu Comfort Lease Plus i Leasing Plus było wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów przywiązujących rosnącą wagę do wygody, komfortu i bezpieczeństwa codziennej eksploatacji samochodu. Klient załatwia wszystkie formalności – od wyboru samochodu po decyzję odnośnie do finansowania i zakresu pakietu usług dodatkowych – w jednym miejscu u dealera w ramach obsługi one-stop-shop.

– Comfort Lease Plus i Leasing Plus to usługi dostępne we wszystkich salonach BMW i MINI. Obejmują one kompleksową opiekę nad pojazdem przez cały okres leasingu i za pośrednictwem jednego numeru telefonu dla maksymalnej wygody użytkowników. Pakiet napraw ujęty w ramach stałej raty zapewnia niezmienną cenę i stabilność kosztów serwisowania, a naprawy są wykonywane wyłącznie w autoryzowanych serwisach – tłumaczy CEO BMW Financial Services i Alphabet Polska.

Elastyczne finansowanie w ramach usług Plus pozwala na dostosowanie okresu umowy oraz na nieliniowy harmonogram spłat. Każdy użytkownik uzyskuje także dostęp do portalu klienta, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje o jego kontrakcie, dokumenty i załączniki oraz bieżąca komunikacja.

Warto zaznaczyć, że decydując się na Comfort Lease Plus bądź Leasing Plus każdy przedsiębiorca ma także możliwość ujęcia kosztów ubezpieczenia auta w ramach tej samej raty oraz uzyskuje dostęp do kart paliwowych, które nie tylko ułatwiają bieżącą eksploatację pojazdu, ale także ograniczają liczbę faktur do rozliczenia. Karty paliwowe umożliwiają zarówno zakup paliwa i ładowanie pojazdu elektrycznego, jak i zakupy na stacjach paliw czy dokonywanie opłat za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad. Usługa obejmuje karty o zasięgu krajowym (Orlen) jak i europejskim (Shell i BP), a klient raz w miesiącu otrzymuje zestawienie wszystkich dokonanych płatności w ramach jednej faktury obejmującej całą aktywność na swojej karcie lub kartach paliwowych – dodaje George Belsis.

Stworzenie nowego, wspólnego produktu BMW Financial Services Polska i Alphabet Polska to kolejny etap procesu integracji obu spółek, który został zapoczątkowany w połowie ubiegłego roku. Wprowadzenie wspólnych produktów Comfort Lease Plus i Leasing Plus pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie efektu synergii oraz rozszerzenie możliwości operacyjnych obu spółek. A to wszystko w zgodzie z mottem: All in. Simply smart.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *