Nowe Mitsubishi ASX na wiosnę 2023 roku

Mitsubishi zapowiedziało wprowadzenie na rynek nowego ASX-a na wiosnę 2023 roku. Mały SUV ma być wyposażony m.in. w napęd Plug-in Hybrid (PHEV) i klasyczny hybrydowy (HEV). Będzie to więc już trzeci SUV typu PHEV japońskiej marki po Outlanderze i Eclipse Cross. ASX był jednym z bestsellerów Mitsubishi w Polsce, ale obecnie nie jest już oferowany.

Nowa generacja ASX zastąpi aktualny model, który był jednym z najbardziej udanych modeli Mitsubishi w ostatnich latach, osiągając sprzedaż prawie 380 000 pojazdów od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku.

ASX nowej generacji, konkurujący w gronie najpopularniejszych małych SUV-ów, będzie oferował obszerną listę wyposażenia, obejmującą najnowsze rozwiązania techniczne oraz pełną gamę układów napędowych, w tym hybrydę ładowaną z zewnętrznego źródła (PHEV) i pełną hybrydę (HEV). Auto będzie bazowało na platformie CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi, a jego produkcja odbywać się będzie w zakładach Renault w Valladollid w Hiszpanii.

Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, powiedział: „Mitsubishi Motors ma bogaty dorobek w obszarze SUV-ów i było pierwszym producentem, który zaoferował w segmencie SUV-ów hybrydę ładowaną z gniazdka (Plug-in Hybrid), wprowadzając Outlandera PHEV, a teraz Eclipse Cross PHEV. Formuła pojazdu typu SUV cieszy się rosnącym zainteresowaniem w Europie, dlatego w momencie, kiedy hybrydy typu Plug-in stają się popularnym środkiem transportu, zamierzamy wykorzystać to dziedzictwo w kolejnej generacji modelu ASX.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *