Nowa sieć salonów Toyota Pewne Auto

Toyota Polska uruchomiła nową sieć salonów samochodów używanych Toyota Pewne Auto. Obecnie działają 4 takie stacje: w Warszawie, Józefowie, Krakowie i Nowym Targu, zaś w najbliższym czasie sieć będzie systematycznie rozbudowywana. Program Pewne Auto jest dostępny także we wszystkich salonach Toyoty. Sprzedaż sprawdzonych aut używanych w jego ramach wzrosła w tym roku o 40 proc. w porównaniu do pierwszych 8 miesięcy 2020 roku.

Program Toyota Pewne Auto działa w zarówno w nowej sieci salonów aut używanych, jak i we wszystkich salonach Toyoty oraz na stacjach Toyota Professional, skoncentrowanych na sprzedaży samochodów użytkowych. Jest zatem dostępny w 74 punktach sieci dealerskiej Toyoty w całym kraju. W programie można kupić zarówno samochody Toyoty, jak i innych marek. Objęte są nim m.in. samochody poleasingowe, pojazdy ekspozycyjne dealerów oraz auta pozostawiane w rozliczeniu, z udokumentowaną historią. Przy ich zakupie można skorzystać z szerokiej oferty finansowania, która obejmuje wynajem długoterminowy oraz inne formy leasingu, kredyt, a także program finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia Comfort Pay.

Standard obsługi jak przy zakupie nowego auta

W stacjach Toyota Pewne Auto klienci spotykają się z takim samym poziomem obsługi jak w standardowych salonach Toyoty. Sieć dealerska marki należy do najlepszych w Polsce, zaś sieć serwisowa już po raz piąty zdobyła w ubiegłym roku pierwsze miejsce w rankingu jakości obsługi serwisowej Marka #1 portalu Wybór Kierowców. Pewne Auto gwarantuje sprawdzoną historię pojazdu i udokumentowany przebieg oraz rzetelną informację o stanie samochodu, na podstawie 140-punktowego protokołu kontroli jakości. Obejmuje on m.in. zgodność numeru VIN, działanie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, multimediów i systemów bezpieczeństwa, stan tapicerki i materiałów wykończeniowych, działanie świateł, pomiar grubości lakieru oraz kontrolę stanu nadwozia pod kątem zarysowań, wgnieceń i rdzy czy pasowania zderzaków i drzwi. Podwozie, koła i układ napędowy są sprawdzane zarówno na podnośniku, jak i podczas jazdy testowej. Auta Toyoty i pozostałych marek poddawane są tym samym procedurom kontrolnym.

Rozwój programu Toyota Pewne Auto

Toyota z roku na rok umacnia się na rynku aut używanych, który jest w Polsce 6 razy większy od rynku nowych samochodów. W pierwszych 8 miesiącach 2021 roku salony marki sprzedały o 40 procent więcej aut w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Spośród wszystkich transakcji samochody marki Toyota stanowiły 80 procent całkowitej sprzedaży, zaś hybrydy 26 procent.

Najczęściej w 2021 roku stacje dealerskie marki opuszczały używane Corolle (3700 aut), Yarisy (3000 aut), Aurisy (2200 aut) i Toyoty C-HR (1700 aut). Średnia miesięczna sprzedaż samochodów w programie Toyota Pewne Auto wynosi około 3000 pojazdów. Używane auta Toyoty cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na niezawodność, wysoką jakość wnętrza i trwałe materiały oraz niskie koszty użytkowania. Pod tym względem wyróżniają się w szczególności hybrydy, których napędy są trwałe i oszczędne nawet po wielu latach użytkowania.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *