Nissany e-NV200 dla firmy InPost

Blisko 260 elektrycznych Nissanów e-NV200 jeszcze w tym roku uzupełni flotę pojazdów firmy InPost. Większość z nich to samochody w powiększonej odmianie XL Voltia o przestrzeni ładunkowej 10 m3. Inwestycja w bezemisyjny transport to jeden z filarów programu „Green City”.

Zeroemisyjne pojazdy dostawcze Nissana po raz kolejny zostały docenione przez wiodącą firmę z branży kurierskiej – InPost. Po pozytywnych doświadczeniach związanych z użytkowaniem zakupionych w 2020 roku Nissanów e-NV200 XL Voltia 8 m3, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie zdecydował się na poszerzenie floty o kolejne bezemisyjne vany japońskiej marki, tym razem w większej odmianie. Do firmy InPost trafiło już ponad 100 egzemplarzy e-NV200 w wersji XL Voltia 10 m3, a kolejne zostaną dostarczone do końca tego roku. To właśnie możliwość powiększenia przestrzeni ładunkowej e-NV200 do 10 m3 dała Nissanowi przewagę nad konkurencją i w głównej mierze przyczyniła się do decyzji firmy InPost o zakupie właśnie takich pojazdów.

Kurierzy InPost od zeszłego roku mają do dyspozycji ponad 30 kompaktowych Nissanów w odmianie XL Voltia 8 m3, a pracownicy techniczni zajmujący się utrzymaniem paczkomatów w czystości poruszają się vanami e-NV200 w klasycznej wersji. Wraz z samochodami zamówionymi w tym roku będą się one składa na całkowitą liczbę ponad 300 elektrycznych pojazdów marki Nissan. To kolejny krok w kierunku rozwoju konceptu „Green City” – zainicjowanego przez InPost pakietu nowoczesnych usług dla miast, który realizowany jest już w: Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie i Zielonej Górze, a do końca roku program obejmie łącznie kilkadziesiąt miast w Polsce.

Cieszymy się, że InPost po raz kolejny zaufał naszej firmie i ponownie wybrał Nissany e-NV200 jako pojazdy dostawcze do swojej elektrycznej floty. Z doświadczenia licznych klientów – nie tylko w Polsce – wiemy, że ten kompaktowy van idealnie sprawdza się w realizacji tzw. dostaw ostatniego odcinka. Jesteśmy dumni, że poprzez tę współpracę Nissan może być częścią inicjatywy „Green City” i przyczyniać się do ograniczania emisji CO₂ i hałasu w polskich aglomeracjach. Jako producent, który ponad 10 lat temu zrewolucjonizował rynek masowo produkowanych samochodów elektrycznych, nie spoczywamy na laurach i będziemy nadal rozwijać naszą gamę bezemisyjnych modeli. Segment w pełni elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych ewoluuje w szybkim tempie, a my czujemy się zobowiązani, aby sprostać wymaganiom wszystkich klientów poszukujących innowacji dla swoich firm” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Nissan e-NV200 wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh, który zapewnia realny zasięg ponad 200 km. Można go szybko naładować prądem stałym za pomocą złącza CHAdeMO (od 0 do 80% w około 50 minut) lub półszybkiej ładowarki 6,6 kW w 7,5 godziny, a wydajność całego układu napędowego znacząco poprawia system pasywnego chłodzenia oraz podgrzewania akumulatora w zależności od temperatury. Samochody będą częściowo ładowane w bazach InPostu przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz podczas postoju niezbędnego na uzupełnienie paczkomatów, przy których firma InPost sukcesywnie uruchamia kolejne punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Nasz cel na ten rok to 300 elektrycznych samochodów we flocie InPost. Dzięki temu Warszawa stanie się już niebawem pierwszym miastem, gdzie dostawy do Paczkomatów będą realizowane w pełni przez elektryczne samochody. Rosnąca sieć Paczkomatów InPost w całej Polsce sprawia, że potrzebujemy sprawniejszych, ale też ekologicznych dostaw. Dostawy wielu przesyłek do jednego Paczkomatu ograniczają ruch w mieście i zmniejszają emisję CO2, ale my podnosimy poprzeczkę coraz wyżej i realizujemy dostawy bez generowania spalin czy lokalnych zanieczyszczeń. Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko, a jako rynkowy lider wyznaczamy kierunek i mobilizujemy innych do działania w tym obszarze” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

W roku 2022 rozpocznie się sprzedaż nowego lekkiego pojazdu użytkowego w gamie Nissana. Model Townstar, łączący wszystkie zalety modelu e-NV200 z najnowszymi obowiązującymi na rynku trendami, dostępny będzie zarówno w klasycznej odmianie benzynowej, jak i w pełni elektrycznej, wyposażonej w akumulator o pojemności 44 kWh zapewniający 285 km zasięgu w cyklu mieszanym (wg WLTP).

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *