Nissan poszerzył gamę modelu LEAF

Z początkiem 2016 roku Nissan wprowadziła zmiany w gamie modelu LEAF. Dostępne będą nowe wersje wyposażenia oraz większy akumulator, dzięki któremu znacznie wzrósł zasięg auta.

Najważniejszą zmianą w porównaniu do dostępnego do tej pory Nissana LEAF jest zastosowanie nowego akumulatora o pojemności 30 kWh. Dzięki temu na pełnym ładowaniu będzie można przejechać do 250 km. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich konkurentów w segmencie.

Poprawa wydajności akumulatora była możliwa dzięki modyfikacji konstrukcji (układ ośmioogniwowy) i procesów chemicznych w nim zachodzących. Dowodem niezawodności tej konstrukcji ma być objęcie baterii gwarancją na 8 lat lub 160 tys. km.

Wraz z wprowadzeniem modelu LEAF o wydłużonym zasięgu, dostępne będą dwie nowe wersje wyposażenia: Acenta oraz Tekna. Pierwsza z nich będzie oferować m.in. tempomat i ogranicznik prędkości, spryskiwacze reflektorów, czujniki deszczu i zmierzchu, elektrycznie składane lusterka, zdalne uruchamianie chłodzenia i ogrzewania wnętrza, 16-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich oraz multimedialny system NissanConnect EV. Natomiast najbogatsza opcja (Tekna) dodatkowo będzie wyposażona w przednie reflektory w technologii LED, system kamer 360°, system nagłośnienia BOSE z siedmioma głośnikami, 17-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich oraz skórzaną tapicerkę foteli.

LEAF w nowych wersjach wyróżni się też elementami zewnętrznymi. Zmodernizowane zostały przednie i tylne reflektory oraz dodano emblematy na kołach. Cena wersji 30 kWh w odmianie Acenta to 147 500 zł. W odmianie Visia cały czas będzie montowany akumulator 24 kWh, a jej cena rozpoczyna się od 128 000 zł.

Źródło: Nissan