Nissan na rzecz Ukrainy

W związku z trwającą wojną i kryzysem humanitarnym w Ukrainie fundusz Nissan Cares udzieli wsparcia pracownikom koncernu i ich rodzinom oraz pozwoli sfinansować inne działania pomocowe.

Nissan Motor Co. Ltd. utworzył fundusz w wysokości 2,5 mln euro, który ma posłużyć wsparciu osób dotkniętych kryzysem humanitarnym wywołanym rosyjską agresją na Ukrainę. Kwota w wysokości 1,5 mln euro zostanie przeznaczona na pomoc dla 25 pracowników Nissana i ich rodzin, które ucierpiały w wyniku wojny. Z funduszu – przystosowanego tak, by pomagać w indywidualnych przypadkach – będzie można współfinansować koszty relokacji, koszty utrzymania przesiedlonych rodzin, koszty opieki medycznej i specjalnej opieki dziecięcej.

Za pośrednictwem funduszu Nissan przekaże także 1 mln euro na rzecz Czerwonego Krzyża oraz innych organizacji non-profit, które wspierają obecnie trwające działania na rzecz ratowania życia i zapewnienia dostaw podstawowych produktów ukraińskim rodzinom. Tam, gdzie okaże się to pomocne, spółka jest gotowa przekazać również samochody.

Pracownicy i partnerzy, którzy chcieliby udzielić bezpośredniej pomocy, będą mogli wesprzeć fundusz specjalny Nissan Cares, czy to za pomocą wpłat finansowych, czy za pomocą darów takich jak żywność i ubrania.

Jeśli chodzi o działalność Nissana w Rosji, koncern zawiesił eksport samochodów do tego kraju i niebawem zawiesi produkcję w zakładzie w Petersburgu.

Źródło: (IP/red)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *