Niemcy przeciwne zakazowi sprzedaży nowych aut spalinowych

Niemiecki rząd nie poprze planów Unii Europejskiej dotyczące zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku.

Minister finansów Chris Lindner przemawiając na spotkaniu zorganizowanym przez niemieckie stowarzyszenie branżowe BDI (Bundesverband der Deutschen Industrie) podkreślił, że niemiecki rząd nie zgodzi się na europejską dyrektywę. Według ministra nisze rynkowe dla pojazdów z silnikami konwencjonalnymi będą nadal istnieć, a plan ich całkowitego zakazu jest błędny. Lindner zaznaczył jednak, że Niemcy nadal będą wspierać rozwój pojazdów elektrycznych.

W głosowaniu przeprowadzonym 8 czerwca posłowie poparli wniosek Komisji Europejskiej na temat wprowadzenia zakazu sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych z silnikami spalinowymi od 2035 roku. Ponadto do 2030 producenci samochodów będą musieli zredukować emisję spalin aut osobowych i dostawczych odpowiednio o 55 i 50 procent. Ostateczna decyzja, po negocjacjach ministrów krajów Unii z Parlamentem Europejskim, ma zapaść jesienią tego roku.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *