Nad Brdą ruszyły Kartingowe Mistrzostwa Polski

Pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików była także okazją do rywalizacji w krajowym czempionacie zawodników startujących na co dzień w serii Rok Cup Poland.

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na Kartodromie Bydgoszcz w ramach Mistrzostw Polski Młodzików – Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Klasę Baby Rok zdominował Borys Piotrowski (A. Rzemieślnik/Bambini Racing), który wygrał wszystkie 4 wyścigi i zgarnął komplet punktów. Na drugim miejscu ukończył zawody Aleksander Pelikański (A. Rzemieślnik/Parolin Poland), a na trzecim Jan Gardzielik (A. Koszaliński/ST-Racing). Czwarty był Dominik Wójcik (TTSK K-Team/Bambini Racing), natomiast na piątej pozycji sklasyfikowano Lenę Szyfter (A. Rzemieślnik/DSR Shifter), która błysnęła formą podczas pierwszej rundy Rok Cup Poland w Toruniu, gdzie zajęła drugie miejsce.

W Mini Roku triumfował zwycięzca dwóch wyścigów Błażej Kostrzewa przed Norbertem Plaszewskim (Parolin Poland) i Tomaszem Cichorackim (A. Wielkopolski/Bambini Racing). Tuż za podium ukończyli zawody Kacper Rajpold (A. Wielkopolski/MG Racing) oraz Marek Łagan (A. Leszczyński/CKT Racing).

W gronie starszych zawodników, rywalizujących w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski, na torze położonym nad Brdą, w kategorii Senior Rok najlepszy był Jan Przyrowski (dwa pierwsze i dwa drugie miejsca w wyścigach), wyprzedzając swojego kolegę z zespołu AMO Racing, Jakuba Rajskiego (dwa zwycięstwa). Obok naszej eksportowej dwójki zawodników podium uzupełnił Marcel Kasprzycki (A. Wielkopolski/ Jastrzębski Racing). Dla 14-latka z Częstochowy był to bardzo udany weekend, bo oprócz trzeciej lokaty w Seniorach został triumfatorem klasy OK Junior (wygrał dwa wyścigi). Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Maksymilian Rafalik (A. Rzemieślnik/KRZ Motorsport), Adam Sydor (TTSK K-Team/KRZ Motorsport), Wojciech Woda (A. Wielkopolski/Parolin Poland) oraz Morgan Knudsen (A. Polski/AMO Racing).

Podobnie jak w poprzednich latach, w tegorocznym sezonie Kartingowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików składają się z trzech rund. Kolejna z nich odbędzie się w dniach 21-23 lipca w Słomczynie.

Tomasz Szmandra
Zdjęcia: Joanna Lenart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *